Android İçin En İyi 4 Ekran Kaydedici Uygulaması

Ekran kaydedici uygulamalar ile akıllı telefonunuzun ekranını kaydedebilirsiniz. Bu yazıda, Android için en iyi ekran kaydedici 4 Uygulaması derledik.

Akıllı telefonunuz üzerinden bir oyun videosu veya nasıl yapılır videosu çekmek için ikinci bir kameraya ihtiyacınız yoktur. Android uygulama mağazasında oldukça iyi çalışan pek çok ekran kaydedici uygulama yer alıyor. Ekran kaydedici uygulamalar ile akıllı telefonunuzun ekranını kaydedebilirsiniz. Bu yazıda, Android için en iyi ekran kaydedici 4 Uygulaması derledik.

Mobizen

Mobizen, Android platformundaki en popüler ekran kaydedici uygulamalarından bir tanesidir. Ekran kaydını başlatmadan önce ayarlar kısmından videonun çözünürlüğünü, kalitesini ve FPS değerini ayarlayabilirsiniz. 1080p 60 FPS kayıt yapabilmenize olanak sağlayan Mobizen’de kayıt sihirbazı da bulunuyor. Kayıt sihirbazı, cihazınız için en iyi çözünürlüğü ve kaliteyi ayarlıyor.

Mobizen’de ekran kaydı esnasında yüzünüzü de ekleyebilirsiniz. Videoda sesin olup olmayacağına da karar verebilirsiniz.

AZ Screen Recorder

Oldukça basit bir arayüze sahip olan AZ Screen Recorder, ekran kaydedici uygulamasıdır. AZ Screen Recorder’ın ayarlar kısmında çözünürlük, FPS, bit hızı, hızlandırma gibi seçenekler bulunuyor. AZ Screen Recorder’da 2280 x 1080p 60 FPS kayıt yapabilirsiniz. AZ Screen Recorder’da tıpkı Mobizen’de olduğu gibi kayıt esnasında kendi yüzünüzü ekleyebilirsiniz. Zaman kaydı özelliğini aktif ederek ekran kaydı gerçekleştirirken kayıt süresini görebilirsiniz.

Videoya metin ve logo ekleyebilmek için uygulamada, bir düzenleyici de yer alıyor. Bu düzenleyiciden videoda yer alacak olan yazının tipini, büyüklüğünü, rengini ve arka plan rengini ayarlayabilirsiniz. Ek olarak, kendi logonuzu buradan ekleyebilir ve logonuzun boyutunu ayarlayabilirsiniz.

Mobi Recorder

Mobi Recorder ile ekran kaydı yapabilir ve kaydettiğiniz videoyu düzenleyebilirsiniz. Mobi Recorder ile 1080p 60 FPS kayıt yapabilirsiniz. Uygulamanın ayarlar kısmında videonun konumunu ayarlayabilir, mikrofonu aktif edebilirsiniz. Ek olarak, ekranı sallayarak ekran kaydını durdurabilirsiniz.

Ekran kaydedici uygulaması olan Mobi Recorder, aynı zamanda bir video düzenleme uygulamasına dönüşebiliyor. Uygulamanın video düzenleme kısmında, video düzenleme, kırpma, kompres yani sıkıştırma ve videodan MP3’e çevirme olmak üzere 4 kategori yer alıyor. Video düzenleme kısmından videonuza yazı, müzik, efekt, GIF, etiket ve filtre ekleyebilirsiniz. Uygulamanın video düzenleme kısmı da oldukça iyi iş çıkarıyor.

Apowersoft

Apowersoft, diğer ekran kaydedici uygulamaları gibi oldukça kolay bir şekilde ekran hareketlerini kaydetmenize olanak sağlar. Apowersoft, 1440p 60 FPS kayıt yapabilmenizi mümkün kılıyor. “Kayıt için sallayın” özelliğini aktif ettiğnizde, kayda başlamak ve durdurmak için cihazınızı sallamanız yeterli oluyor.

Apowersoft’ta akıllı telefonunuzdaki ekran görüntüsünü bilgisayarınıza ya da diğer cihazlara yansıtabilirsiniz. Ancak bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için yansıtmak istediğiniz cihaza da uygulamayı yüklemeniz ve aynı Wi-Fi ağına bağlı olmanız gerekiyor.

 

YORUMLAR