Android Instagram'da Fotoğraflara Zoom Yapma Yöntemi

Android'de Instagram uygulamasını kullanarak fotoğraflara zoom yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

Android Instagram'da Fotoğraflara Zoom Yapma Yöntemi

Instagram’ın Android sürümü her ne kadar kullanışlılığı ile oldukça rahat bir kullanım olanağı sunsa da, resimlere herhangi bir şekilde zoom yapma özelliğinin olmaması nedeniyle bazı kullanıcıların rahatsız olduğu aşikar. Pek çok kişi telefonundan ekran görüntüsü aldıktan sonra bu ekran görüntüsünü büyüterek yakınlaştırmaya çalışıyor ancak sizler için devamlı olarak kullanabileceğiniz daha basit bir yönteme değinmeye karar verdik. Android Instagram’da fotoğraflara zoom yapma yöntemimizin adımlarıyla hemen devam edelim. Tabii ki ilk olarak hala Instagram kullanmıyorsanız aşağıdaki bağlantıyı kullanarak telefonunuza indirmeyi unutmayın.

Zoomlama işlemine kavuşabilmek için ilk olarak telefonumuzun ayarlar bölümüne girmemiz gerekiyor. Bu işlem için uygulama çekmecesini açtıktan sonra “Ayarlar” adlı ikonun üzerine tıklayabilirsiniz.

İkona tıkladıktan sonra açılan yeni ekranda “Erişilebilirlik” adlı kısmı buluyoruz ve üzerine tıklayarak açılmasını sağlıyoruz.

Erişilebilirlik seçeneklerinin altında yer alan “Büyütme hareketleri” adlı bölüm tam da istediğimiz şey. Bu özelliği hemen aktif hale getiriyoruz.

Instagram’da rastgele bir fotoğraf açtık ve bu fotoğrafta yakınlaştırma özelliğini kullanmaya karar verdik. Farkedebileceğiniz gibi Instagram’ın kendi arayüzü bize bu konuda herhangi bir seçenek sunmuyor.

Aşağıdaki görüntüyü elde edebilmek için artık tek yapmanız gereken ekrana 3 kere arka arkaya basmak. Eğer doğru şekilde yaparsanız Android cihazınız fotoğraf üzerine zoom yapacaktır. Dilerseniz iki parmağınızı ekranda hareket ettirerek sağa sola aşağı ve yukarı hareket edebilir, dilerseniz parmak açma kapama hareketleriyle yakınlaştırma yahut uzaklaştırmadan da faydalanabilirsiniz.

Zoom modundan çıkmak için tek yapmanız gereken yeniden ekrana 3 defa basmak.

Bu zoom özelliği Android’de bildirim çubuğu ve klavye hariç her yerde çalışmaktadır. Bu sayede sadece Instagram değil, her uygulamanın içerisinde keyifle kullanmaya başlayabilirsiniz.
Özelliği kapatmak için aynı adımları takip edebilirsiniz.

Artık Instagram’da yakınlaştırma ve uzaklaştırma yöntemini bildiğinize göre Instagram Android uygulamasını da kullanmayı unutmayın.

Android Telefon Bilgisayara Bağlanmıyor, Ne Yapmalıyım?

YORUMLAR