Android Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır

Android Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır

Merhaba sevgili Tamindir takipçileri. Bundan bir 10-15 yıl öncesinde kullandığımız telefonların rehberleri kısıtlı sayıda kişiyi kaydedebilmekteydi. Sadece SIM kartımızda saklayabildiğimiz kişi sayısının da oldukça az olması nedeniyle hala telefon defterleri ve ajandalara numara kaydetme yöntemlerine başvururduk. Neyseki o dönemlerde yeni bir telefona geçiş yaptığımızda rehber yedekleme işlemi çok büyük dert olmamaktaydı. Fakat akıllı telefonların yaygınlaşması ve telefonlardaki depolama problemlerinin aşılmasının ardından rehberlerimize kaydedebileceğimiz kişi sayısı da büyük bir sıçrayış yaptı. Artık binlerce kişiyi telefonumuzun rehberine kaydedebiliyoruz.

Tabi bu durum beraberinde büyük bir sıkıntıyı da getirdi. Android cihazlar için Android rehber yedekleme işlemi artan rehber kayıtlarına bağlı olarak elle yapılabilir boyutları aştı. Bu nedenle rehberlerimizi yedekleyebilmek için bize klasik kağıt-kalem ikilisinden çok daha fazlası gerekmekte.

Neyse ki Google, Android işletim sistemine dahil ettiği bir özellik sayesinde bize rehberimize kolayca yedekleme yapma imkanı tanıyor. Bu yazımızda da bu işlemi nasıl yapacağınızı resimli olarak anlatacağız.

  1. Android Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır
  2. Rehber Yedekleme

YORUMLAR