Android Sistem Arayüzü Durdu Hatası Çözümü

Yazımızda Android Sistem Arayüzü Durdu hatasını nasıl çözebileceğinizi resimli olarak anlatıyoruz

Android Sistem Arayüzü Durdu Hatası Çözümü

Merhaba Tamindir takipçileri. Android işletim sistemi günümüzde dünya üzerinde en çok kullanılan mobil işletim sistemi haline geldi. Farklı kullanıcı kitlelerine hitap edebilen Android cihazların bu yaygın kullanım oranları onları doğal olarak en çok problem yaşanan akıllı telefon ve tabletler haline getiriyor. Android cihazlarda en çok karşılaşılan hatalardan biri de "Andorid sistem arayüzü durdu" hatası. Bu hata nedeniyle telefonunuz geçici bir süre kilitlenebiliyor veya telefonuz veya tabletinizde uygulamaların çalışması aksayabiliyor. Neyseki sıkça karşılaşılan bu problemin pratik bir çözümü var. Bu yazımızda bu sorun için Android sorun giderme işlemini nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.

Temel olarak yazılımsal bir problem olan Android sistem arayüzü durdu hatası anlatacağımız yöntem ile kolay bir şekilde çözülebiliyor. Fakat nadir olarak bu problem donanımsal bir arızadan kaynaklanabiliyor. Bu tür durumlarda anlatacağımız çözüm yolu sizin için geçerli olmayabilir; bu nedenle eğer yazımızdaki çözüm yolu ile sonuç alamadıysanız Android telefon veya tabletinizi yetkili servise göstermenizi tavsiye ediyoruz.

Android sistem arayüzü durdu hatasını çözebilmek için ilk olarak Android cihazınızın "Ayarlar" bölümüne gidin. Ayarlar bölümünde "Uygulamalar" başiığını seçin:

Uygulamalar penceresi açıldığında parmağınızı ekranda sola doğru sürükleyerek sağ taraftaki "Tümü" sekmesine geçiş yapın:

"Tümü" sekmesi açıldığında "Sist Arayüzü" adlı uygulamayı listeden bulun ve üzerine dokunarak seçeneklerini görüntüleyin:

Seçenekler açılınca "Önbelleği temizle" tuşuna dokunun. Bu işlem probleminizi çözecektir:

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, hoşçakalın.

Android WiFi Sorunu Çözümü

YORUMLAR