Android Uygulamalarını Bilgisayarda Çalıştırma

Yazımızda Android uygulamalarını bilgisayarda nasıl çalıştırabileceğinizi resimli olarak anlatıyoruz

Android Uygulamalarını Bilgisayarda Çalıştırma

Merhaba sevgili Tamindir takipçileri. Android işletim sisteminin dünya çapında milyonlarca kullanıcının mobil cihazında yüklü olması ve bu işletim sistemi için geliştirilen uygulamların sayısının milyarları aşması beraberinde farklı ihtiyaçları da getirmekte. Kimimiz sürekli kullandığımız anlık mesajlaşma işlemlerini evimizde ya da ofisimizde bilgisayarımızın klavyesini kullanarak daha hızlı ve daha rahat bir şekilde gerçekleştirmeyi isteriz, kimimiz de oynadığımız Android oyunlarını daha büyük ekranda ve daha akıcı bir şekilde oynamak isteriz. Bu sebeplerden ötürü Android uygulamalarını bilgisayarda çalıştırma ihtiyacı doğmaktadır.

Bu ihtiyacı giderebilmek için geliştirilen sınırlı sayıdaki alternatiflerden biri olan BlueStacks birçok Android uygulamasını bilgisayarımızda çalıştırmamıza imkan tanımakta. Bir Android emülatörü olan BlueStacks kullanarak nasıl Android uygulamalarını bilgisayarınızda çalıştırabileceğinizi bu yazımızda resimli olarak anlatacağız. Fakat ilk olarak BlueStacks programını bu bağlantıdan bilgisayarımızı indiriyoruz ve kuruyoruz:

Not: Programın son sürümünde bazı bilgisayarlarda kurulum yükleme ekranında takılmaktadır. Bu nedenle hemen alttaki kırmızı kare ile işaretlenmiş bağlantıdan programın önceki sürümünü indirerek programı yükleyebilirsiniz

  1. Android Uygulamalarını Bilgisayarda Çalıştırma
  2. Android Uygulamalarını İndirme
  3. Uygulama Marketlerinde Arama Yapma

YORUMLAR