App Store İndirme Geçmişi Nasıl Görüntülenir?

App Store'da daha önce indirdiğiniz uygulamaları görüntülebilirsiniz. Ama nasıl mı? Blogumuzda.

App Store

Uzun zaman önce indirdiğiniz, yanlışlıkla sildiğiniz veya sildikten bir süre sonra tekrar kullanmak istediğinize karar verdiğiniz bir uygulama (ücretli ya da ücretsiz) varsa ve siz bu uygulamanın adını hatırlayamıyorsanız bunların kayıtlı olduğu bir App Store geçmişinin varlığıyla içinizi rahatlatabilirsiniz. Bu geçmişi iPhone ya da iPad’iniz üzerinden nasıl görüntüleyebileceğiniz konusundan bahsedelim.

App Store satın alma geçmişimi nasıl görebilirim?

Bu geçmişe ulaşabileceğiniz iki yöntem bulunmakta. İlk yol daha hızlı olsa da sadece 3D Touch destekli iPhone'lar ile kullanabilirsiniz. İkinci yolu ise her kullanıcı kullanabilir.

  1. Uygulama indirme geçmişini görebilmek için:

3D Touch destekli bir cihazınızın ekranındaki App Store simgesine sertçe basarsanız karşınıza üç seçenek çıkacaktır. Bunlar arasından "Satın Alınan" seçeneğine tıklarsanız daha önce indirmiş olduğunuz uygulamaların listesi görüntülenecektir.

  1. Uygulama indirme geçmişinize ulaşmak için bir diğer yol:

- App Store’u açın

- Alttaki herhangi bir sekmeye dokunun

- En üstteki hesap fotoğrafınızın üstüne tıklayın

- Satın Alınan seçeneğine tıklayın

Satın alınan olarak isimlendirmesi sizi yanıltmasın. Karşınıza çıkan listede ücretli ve ücretsiz tüm uygulamalar bulunuyor. Üst kısımda "Tümü" ve "Bu iPhone’da olmayan" seçenekleri bulunmakta. Tümü sekmesinde hem daha önce indirip silmiş olduğunuz hem de hala yüklü olan uygulamaları görebilirsiniz. Diğer sekmede ise daha önce indirdiğiniz fakat şu an yüklü olmayan uygulamaların listesi karşınıza çıkacak. Son olarak ise "Ara" kısmından istediğiniz uygulamayı arayıp bulabilirsiniz.

Daha önce indirdiğim tüm uygulamaları tekrar indirebilir miyim?

Apple genellikle uygulamaları tekrar indirmenize izin verir fakat bazı uygulamalar tekrar indirmeye uygun olmayabilir. Bunun sebebi ise uygulamada ya da cihazınızdaki bazı güncellemeler sebebiyle bu uygulama artık desteklenmiyor olabilir veya uygulama App Store’dan kaldırılmış olabilir.

App Store Baştan Aşağıya Yenilendi
YAZILIM

App Store Baştan Aşağıya Yenilendi

Her sene büyüyen kullanıcı ve geliştirici kitlesiyle devasa bir platform haline gelen App Store için büyük değişiklikler yapılacağı, çok önceden konuşulmaya başlanmıştı.

Apple App Store 2.0 Güncellemesi Neler Getiriyor?
MOBİL

Apple App Store 2.0 Güncellemesi Neler Getiriyor?

WWDC 2016’da tanıtılması kuvvetle muhtemel yeni iOS sürümü iOS 10 öncesinde App Store’daki değişimler Apple tarafından duyuruldu.

YORUMLAR