BlueStacks Kurulumu Nasıl Yapılır?

BlueStacks kurulumu aşamalarını adım adım anlatıyoruz.

BlueStacks Kurulumu Nasıl Yapılır?

Android oyun ve uygulamaları bilgisayarlarında çalıştırmak isteyen kullanıcılara hazırlanmış bir yazılım olan ve dünya genelinde en çok tercih edilen Android emülatörü BlueStacks’i sorunsuzca kullanabilmek için kurulum öncesi dikkat etmeniz gerekenleri ve kurulumunu adım adım anlatıyoruz.

BlueStacks , Android telefon ve tabletler için hazırlanmış tüm uygulama ve oyunları bilgisayarınızda tam ekran çalıştırmanıza imkan tanıyan en iyi yazılım ve hem kurulumu hem de kullanımı oldukça basit. Sürekli olarak güncellendiğinden en yeni Android uygulama ve oyunları sorunsuzca çalıştırabilen yazılımın kurulum aşaması çok basit olmasına karşın kurulumdan önce dikkat edilmeyen bazı hususlardan ötürü kurulumda sorunlarla karşılaşılabiliyor. Biz de BlueStacks kurulum hataları ile karşılaşan kullanıcılar için bir rehber hazırlayalım dedik. İşte BlueStacks’i Windows bilgisayarınıza sorunsuzca kurmak için izlemeniz gereken adımlar:

BlueStacks (BlueStacks App Player) yazılımının kurulumuna geçmeden önce bilgisayarınızın gereksinimleri karşılayıp karşılamadığından emin olmanız gerekiyor. Bilgisayarınızın 2GB RAM’e sahip olması, sabit sürücüsünde 9GB boş alanın olması, sürücülerinin güncel olması gerekiyor. Ayrıca yönetici hesabı ile oturum açmanız çok önemli. Bu dört şartı sağladığınızdan emin olduktan sonra BlueStacks'in son sürümünü aşağıdaki bağlantıdan indiriyorsunuz:

Artık BlueStacks kurulumuna geçebilirsiniz. Klasik olarak kurulum dosyasına çift tıklayarak kurulumu başlatıyorsunuz. (Windows 10 Teknik Önizleme sürümünü kullanıyorsanız uyumluluk ayarları ile uğraşmadan doğrudan çalıştırabilirsiniz.)

Fazla uzun sürmeyen bir kurulum işleminin ardından BlueStacks’in ana ekranına ulaşacaksınız. Ancak yazılımı kullanmaya başlamadan önce uygulama mağazası ve uygulama senkronizasyonunu etkinleştirmeniz gerekiyor. Bunun için özel bir şey yapmanız gerekmiyor. Tek yapmanız gereken herhangi bir uygulamaya tıklamak ve önünüze gelen seçeneklere “Continue” butonuna tıklayarak onay vermek.

Bu aşamadan sonra Android uygulama ve oyunları bilgisayarınıza yükleyip çalıştırabilmeniz için bir Google hesabınıza ihtiyacınız var. Mevcut Google hesabınızla giriş yaparak ilerliyorsunuz.

Eğer Google hesabınız için 2 adımlı doğrulamayı etkinleştirdiyseniz “Oturum Açılamadı” iletisini alacaksınız. (Bu bir hata değildir. “İlerle” butonuna tıklayarak geçin.)

2 adımlı doğrulama ekranını telefonunuza gelen mesajı veya Google Authenticator uygulamasında oluşturulan güvenlik kodunu girerek geçiyorsunuz.

Artık BlueStacks ile bilgisayarda Android oyun ve uygulamalarının keyfini sürebilirsiniz.

Whatsapp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır

Instagram Uygulaması Bilgisayardan Nasıl Kullanılır

YORUMLAR