Çocuklarınızın Akıllı Telefonlarıyla Neler Yaptığını Takip Edebileceğiniz 10 Uygulama

Anne baba olmak, hele de bu devirde, gerçekten zor iş. Eskiden çocuklarınızın sadece dışarıda neler yaptığını takip etmeniz gerekiyordu. Bu zaten yeterince zorken artık bir de internette neler yaptıklarını takip etmek zorundasınız.

Çocuklarınızın Akıllı Telefonlarıyla Neler Yaptığını Takip Edebileceğiniz 10 Uygulama

Anne baba olmak, hele de bu devirde, gerçekten zor iş. Eskiden çocuklarınızın sadece dışarıda neler yaptığını takip etmeniz gerekiyordu. Bu zaten yeterince zorken artık bir de internette neler yaptıklarını takip etmek zorundasınız.

Herkesin elinde bir akıllı telefon ya da tabletin olduğu bu dönemde çocuklarımızı kişisel gelişimlerine zararlı içeriklerden korumak pek de kolay değil. Çünkü internet o kadar geniş bir platform ki, faydalı olduğu kadar pek çok zararlı içerik de barındırıyor. Bu yüzden çocuklarımızı hem çok kısıtlamadan hem de onların güvenliğini düşünerek hareket etmeliyiz.

Mobil uygulama geliştiricileri de bu konuda dertli olan anne babaların sorunlarına bir çözüm olması amacıyla pek çok farklı ebeveyn kontrol uygulaması geliştirmişler. Çocuğunuzun mobil cihazında geçirdiği süreyi takip etmekten, onun sakıncalı sitelere girmesini engellemeye ve istemediğiniz uygulamaları kısıtlamaya kadar pek çok çözüm sunan bu uygulamaları her anne babanın denemesi gerektiğini düşünüyorum. Biz de bugün sizler için Android cihazlarınızda kullanabileceğiniz ebeveyn kontrol uygulamalarını derledik ve listemize göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Famigo

Famigo, anne babaların çocuklarını korumak için kullanabileceği uygulamalardan bir tanesi. Pek çok yaş aralığındaki çocuğa hitap eden uygulama ile telefonunuzu gönül rahatlığı ile çocuklarınıza verebilirsiniz.

Telefonla oynamayı çok seven bir nesil yetiştiğinden böyle uygulamaları kullanmak şart gibi bir şey oldu. Bu uygulama da çocuğunuzun yaşına uygun oyun ve uygulamaları size sunuyor. Ayrıca bebek kilidi ile uygulama dışına çıkmasını önleyebiliyorsunuz.

Uygulamada üç farklı üyelik sistemi bulunuyor; ücretsiz, basic ve plus. Ücretsiz üyelikle çocuk kilidi ve ücretsiz içerikler, basic üyelikte buna ek olarak her gün yeni video ve içerikler, plus üyelikte bunlara ek olarak aylık 20 dolar değerinde içerik ve profil yaratma, kısıtlama ve kullanım sürelerini kontrol etme gibi özellikler bulunuyor.

Funamo

Eğer çocuğunuzun kendine ait telefonu varsa, bu uygulama ile telefonunu nasıl kullandığını hem takip hem de kontrol edebilirsiniz. Uygulama 2 günlük bir deneme sürümü sunuyor, ardından beğenirseniz tek seferlik para ödeyerek satın alabiliyorsunuz.

Uygulama;  internet filtreleme, cihaz takibi, uygulama takibi, okul zamanı ve uyku zamanı ayarları gibi konularda pek çok kapsamlı özellik sunuyor. Ayrıca kullanması da gayet kolay olan uygulamanın kullanıcı dostu bir arayüzü var.

Uygulama ile çocuğunuzun telefonunda müstehcen içerikleri ve anahtar kelimeleri filtreleyebilir, erişebileceği içerikleri belirleyebilir, uygulama içi satın alma ve reklamlara tıklamayı engelleyebilir, arama, mesaj ve web geçmişlerini inceleyebilirsiniz.

Kid Mode

Kid Mode, 10 milyondan fazla indirmeyle kategorisinin en iyilerinden birisi olduğunu kanıtlamış bir diğer ebeveyn kontrol uygulaması. Uygulama ile mobil cihazlar üzerinde çocuklarınıza güvenli bir ortam yaratabilirsiniz.

Çocuğunuzun telefonunu kilitleyebilir, kullanmasını istediğiniz süreyi ayarlayabilir ve kısıtlayabilir, genel raporlarla çocuğunuzun mobil cihazı üzerinde nelerle ilgilendiğini ve nerelere girdiğini inceleyebilirsiniz.

Ayrıca uygulama ile uygulama içi satın alma ve reklamları kilitleyebilir, video mail ile ailesiyle haberleşmesini sağlayabilir, haftalık raporlar ile çocuğunuzu takip edebilirsiniz.

Kids Place

Bir diğer ebeveyn kontrol uygulaması olan Kids Place ile çocuklarınızın hem eğlenmesini hem de güvenli bir şekilde cihazlarını kullanmasını sağlayabilir ve onların neler yaptığını kontrol edebilirsiniz.

Bu sayede hem kişisel verilerinizi koruyabilir hem de çocuklarınızın  sadece sizin izin verdiğiniz uygulamalara girdiklerinden emin olabilirsiniz. Yeni uygulama satın almalarını engelleyebilir ve onlara belli zaman limiti koyabilirsiniz.

Ayrıca gelen aramaları ve interneti engelleyebilir, sadece sizin istediğiniz şeylerle meşgul olmalarını sağlayabilirsiniz.

Kid's Shell

Kid's Shell çocukların telefon ve tabletlerine özel olarak geliştirilmiş bir launcher uygulaması. Bu uygulama ile çocuklarınızın sadece kendilerine faydalı uygulama ve içeriklere eriştiğinden emin olabilirsiniz.

Çocukların telefon ve tabletlerle oynamayı ne kadar çok sevdiklerini hepimiz biliyoruz. Artık onları mobil cihazlarla oynarken korumanın bir yolu var.

Kid's Shell ile çocukların sevdiği bütün uygulamaları tek bir yere toplayabilir, sadece sizin izin verdiğiniz uygulamalara girmelerini sağlayabilir, parola belirleyerek uygulamayı kapatmalarını engelleyebilir, uygulama içi satın almaları kapatabilirsiniz.

Kids Zone

Çocuklarınızı mobil cihazlarda korumak için kullanabileceğiniz bir diğer uygulama da Kids Zone. Çok basit bir kullanıma sahip olan uygulama ile öncelikle bir çocuk profili oluşturuyor, ardından onların sevdikleri uygulamaları buraya ekliyorsunuz.

Daha sonra cihazı bir PIN ile kilitliyor ve uygulamadan çıkmalarını böylece engellemiş oluyorsunuz. Böylece sadece sizin izin verdiğiniz uygulamalara girebiliyorlar.

Ayrıca zaman sınırı koyabiliyor, arama yapmayı ve mesaj çekmeyi engelleyebiliyor, internet erişimini ve reklamlara tıklamayı kısıtlayabiliyor, kişisel bilgilere erişimi engelleyebiliyorsunuz.

MMGuardian

MMGuardian yine Android cihazınızda 14 gün boyunca ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir diğer ebeveyn kontrol uygulaması. Eğer beğenirseniz ister pro versiyona yükseltebiliyor isterseniz de temel özellikleri ücretsiz olarak kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

MMGuardian ile öncelikle mobil cihazı yoluyla çocuğunuzun nerede olduğunu takip edebiliyorsunuz. Ayrıca bununla birlikte girdikleri web sitelerini takip edebiliyor ve kullanım sürelerini kısıtlayabiliyorsunuz.

Ayrıca uygulamanın arama engelleme, gelen mesajların kontrolü, web içeriklerini engelleme ve detaylı raporlar sunma gibi özellikleri de mevcut.

Safe Browser

Safe Browser, çocuklarınızın mobil cihazında internet üzerinde neler yaptığını takip etmek için kullanabileceğiniz güvenli bir ortam sunan web tarayıcısı.

Bu uygulama bulut tabanlı içerik filtreleme özelliğine sahip olduğundan binlerce web sayfasını takip ederek çocuğunuzu kötü amaçlı ve zararlı sitelerden uzak tutmanıza yardımcı olur.

Uygulama ile müstehcen içerikleri, popüler oyun sitelerini, sosyal ağları, casus yazılım ve virüslü web sitelerini engelleyebilirsiniz. Bu sayede çocuğunuza güvenli bir internet deneyimi sağlamış olursunuz.

Screen Time

Screen Time, adından da anlaşılacağı gibi çocuklarınızın mobil cihazlarında harcadıkları zamanı kısıtlamak ve istediğiniz gibi ayarlamak için kullanabileceğiniz ideal bir uygulama. Üstelik kullanması da bir hayli kolay.

Uygulama ile çocuklarınızın mobil cihazlarında neler yaptığınıda kontrol edebilirsiniz. Uygulamanın en güzel özelliklerinden birisi de çocuklarınızın belli görevleri tamamladıkları zaman kullanım süresi ile ödüllendirebilmeniz.

Uygulama ile çocuklarınıza günlük kullanım limiti belirleyebilir, uyku saati, eğitim saati gibi belirli vakitler ayarlayıp bu vakitlerde açabilecekleri uygulamaları limitleyebilirsiniz.

SecureTeen

Secure Teen de, bir diğer ebeveyn kontrol uygulaması. Bu uygulama ile çocuklarınızı çevrimiçi gezinirken zararlı içeriklerden ve onlara zarar verecek aktivitelerden uzak tutmayı başarabilirsiniz.

Çocuğunuzun yaşına uygun içeriklere erişimini sağlamak için pek çok kapsamlı özelliğe sahip bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulamanın en güzel özelliklerinden birisi çocuklarınızın bulundukları yeri takip etme imkanı sağlaması.

Bununla birlikte engellemek istediğiniz kategorileri ve anahtar kelimeleri girip engelleyebiliyor, çocuğunuzun girmesini istemediğiniz uygulamalarını kilitleyebiliyor ve çocuklarınızın tarama geçmişine göz atabiliyorsunuz.

YORUMLAR