Gönderilen Twitter Mesajları Nasıl Geri Alınır?

Eski AOL ile ilgili en iyi özellik ve hatta 1990’ların en iyisi denilebilecek özellik, gönderilen e-postanın geri alınabilmesi idi. Başka bir AOL kullanıcısına e-posta gönderdiğinizde o kullanıcı e-postayı açmadığı sürece, işlemi geri alabiliyordunuz.

Gönderilen Twitter Mesajları Nasıl Geri Alınır?

Eski AOL ile ilgili en iyi özellik ve hatta 1990’ların en iyisi denilebilecek özellik, gönderilen e-postanın geri alınabilmesi idi. Başka bir AOL kullanıcısına e-posta gönderdiğinizde o kullanıcı e-postayı açmadığı sürece, işlemi geri alabiliyordunuz. Tıpkı o işlemi hiç gerçekleştirmemişsiniz gibi, e-posta da o kişiye hiç gitmemiş oluyordu. Gmail’de, kullanıcılarının da bileceği üzere, acele e-postalara engeller oluşturacak isteğe bağlı pek çok özellik mevcut. Fakat sonunda, alıcının gelen kutusundan e-postayı alabilmek mümkün değil.

Twitter’da ise doğrudan gönderdiğiniz mesajları geri alabilme imkânınız mevcut. Twitter’daki en güzel özellik, yanlışlıkla gönderdiğiniz bir mesajı kendi giden kutunuzdan sildiğinizde, mesajın, alıcının gelen kutusundan da otomatik olarak silinmesidir.

Twitter’da gönderdiğiniz bir mesajı nasıl silersiniz? Şimdi bu adımları size aktaracağız:

Öncelikle sağ üstteki Ayarlar’ı gösteren simgeye tıklayın.

Burada çıkan menüde Direkt Mesajlar’ı seçin.

Yanlışlıkla gönderdiğiniz ya da başka bir sebeple silmek istediğiniz mesajı belirleyin. 

Sonra bunun yanındaki çöp kutusu simgesine tıklayın.

Bu işlemin ardından mesaj hem kendi giden kutunuzdan hem de karşı tarafın gelen kutusundan silinecektir.

Uyarı: Mesajı yanlışlıkla gönderdiğiniz kişi, bazı bildirimleri açık tutuyorsa, o halde, ona yanlışlıkla gönderdiğiniz mesajı başka bir yolla alabilir. Kullanıcılar gelen mesajlar için e-posta, metin ya da push bildirimleri alabilir.

Bununla birlikte, Twitter’ın AOL yoluyla geliştirdiği bu özelliğin bir avantajı daha mevcut. Yanlışlıkls gönderdiğiniz mesaj, kişi tarafından okunsa bile bunun silmeniz mümkün; hem kendi giden kutunuzdan hem de kişinin gelen kutusundan. 

Galaxy S2, Galaxy Note ve Galaxy Ace 2 için Resmi Jelly Bean Tarihleri Duyuruldu

YORUMLAR