GTA 5'te Kendi Radyomu Nasıl Oluşturabilirim?

GTA 5'te kendi şarkılarınızı dinleyin!

GTA 5'te Kendi Radyomu Nasıl Oluşturabilirim?

Merhaba Tamindir takipçileri. Bildiğiniz üzere birkaç gün önce oldukça uzun bir süredir heyecanla beklenen GTA 5 PC versiyonu resmi olarka çıkış yaptı. Rockstar'ın GTA 5'in PC sürümünü yayınlaması adeya bir yılan hikayesine dönmüştü. Birkaç ertelemenin ardından nihayet oyunu bilgisayarımızda gelişmiş grafik seçenekleriyle oynayabiliyoruz. GTA 5'in gelişmiş grafik seçeneklerinin yanısıra sadece bilgisayara özel olan birkaç farklı seçeneği de bulunmakta. İşte bu bilgisayara özel seçeneklerden biri de GTA 5 radyosunda kendi seçeceğimiz parçaları oynatabilme özelliği.

Aslında GTA 5 içerisinde yer alan radyo oldukça uzun ses yayınlarına, farklı tarzdaki radyo kanallarına ve Snoop Dogg ve Dr. Dre gibi ünlü isimlerin lisanslı parçalarına yer veriyor. Fakat bu müzikler bizim tercihlerimize hitap etmeyebiliyorlar. İşte bu durumda GTA 5 MP3 oynatma özelliğinden faydalanarak kendi radyo kanalımızı oluşturabiliyoruz.

GTA 5 MP3 oynatma özelliği daha önceki GTA oyunlarında da karşımıza çıkmıştı. Fakat bu özellik GTA 5'te çok ön plana çıkarılmıyor ve oyunculara kendi radyo kanallarını nasıl oluşturabilecekleri hakkında ipuçları verilmiyor. İşte biz de bu yazımızda GTA 5 içerisinde kendi seçtiğiniz şarkıları nasıl oynatabileceğinizi anlatacağız.

GTA 5 içerisinde radyo kanalınızı oluşturmak için ilk olarak MP3 dosyalarınızı GTA 5'in bilgisayarınızda yer alan yerel müzik depolama klasörüne atmanız gerekiyor. Bu klasör bilgisayarınızdaki kullanıcı hesabınızın belgelerim klasörü altında yer alıyor:

Kullanıcı hesabınızın Belgelerim klasörünü açın ve içerisindeki "Rockstar Games" klasörünü tespit edin. Rockstar Games klasörü altında da "User Music" klasörü bulunuyor. MP3 dosyalarınızı User Music klasörünün içerisine atın. Bu adımdan sonra oyunu açabilir ve radyo kanalları arasından "Self Radio"yu seçerek kendi seçtiğiniz şarkıları oyunda dinleyebilirsiniz.

GTA 5 PC sürümü MP3, M4A ve WMA türündeki ses dosyalarını desteklemekte. Oyun içerisindeki ses ayarlarından şarkıların rastgele veya sıra ile oynatılıp oynatılmayacağını da belirleyebiliyorsunuz. Eğer GTA 5 oynamayı seviyorsanız aşağıdaki içeriklerimiz de işinize yarayabilir:

GTA 5 PC Hileleri Yayınlandı

GTA 5'in İlk Oyun Modu ile Kamera Açısını Genişletebilirsiniz

YORUMLAR