Hotspot Shield Nasıl Silinir?

Popüler ve ücretsiz VPN servisi veren Hotspot Shield programını bilgisayarından kaldırmak istiyorsanız, yazımızdaki adımları birer birer uygulayarak programdan kurtulabilirsiniz.

Hotspot Shield Nasıl Silinir?

Ülkemizdeki internet yasaklarının ilk başladığı dönemlerde popülerleşen ve hemen hemen her bilgisayarda kurulu olan en iyi Proxy programlarından bir tanesi olan Hotspot Shield'ı bilgisayarınızdan silmeniz için gereken adımları, yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Bildiğiniz üzere Hotspot Shield ücretsiz olarak yasaklı ve engelli sitelere girmenizi sağlayan bir VPN programı. İnternete bağlandığınız kendi DNS ve IP adreslerini gizleyerek farklı ülkeler üzerindeki sunucular ile internete bağlanmanızı sağlayan servis, böylece internet kullanımı yaptığınız ülkede yasaklanan sitelere kolaylıkla giriş yapabilmenizi sağlıyor. Ücretsiz versiyonu reklam gösterimli olan programın Elite versiyonuna geçerek sınırsız ve reklamsız olarak özgürce kullanabiliyorsunuz.

Hotspot Shield hakkında kısa ve gerekli bilgileri de verdiğimizde göre artık program kullanıcılarının programı bilgisayarlarından nasıl kaldırabileceğine geçebiliriz. Hotspot Shield aslında diğer programlar gibi oldukça basit bir şekilde silebileceğiniz program. Aşağıdaki 3 adımı uygulayarak Hotspot Shield'ı bilgisayarınızdan tamamen kaldırabiliyorsunuz.

1) İlk Adım - Denetim Masası ve Silme İşlemini Başlatma

İlk olarak denetim masasına girerek, buradan programlar ve buradan da "Programlar ve Özellikleri" kısmına gelmeniz gerekiyor. Buranın eski yani bildiğiniz adı ise kısaca "Program Ekle / Kaldır".

Eğer denetim masasına nasıl gireceğinizi bilmiyorsanız, klavyenizden Windows tuşuna basarak, gelen Windows arayüzündeki arama çubuğuna "Denetim Masası" yazıp giriş sağlayabilirsiniz. Daha sonra yukarıdaki ekrana geldiğinizde, ilk olarak bilgisayarınızda yüklü olan programlar arasından Hotspot Shield'ı bulup seçmeniz gerekiyor. Programı seçtikten sonra yapmanız gereken ise yukarıdaki resimde yuvarlak içine almış olduğum "Kaldır / Değiştir" tıklamak. Bu tuşa tıkladığınızda Hotspot Shield silme işlemi başlayacak.

2) Son Uyarı  - Bak Silme Lazım Olur!

İlk adımdaki gerekli işlemleri yaptığınızda karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran gelecek.

Bu gördüğünüz ekran size Hotspot Shield'ı neden silmek istediğinizi soran, olayı eğer varsa bir probleminiz çözelim programı silmenize gerek yoktur belki demeye getiren bir sayfa. Örneğin basit bir problemden dolayı kızarak programı silmeye kalktığınızda belki de bu ekranda arama yaparak çözümünü bulabiliyorsunuz. Fakat kesinlikle silmek istediğinizden eminseniz, resimde altını çizip okla ile gösterdiğim "Hayır Teşekkürler - Yüklemeyi Kaldır" yazısına tıklayarak program silme işlemlerine gerçekten başlayabiliyorsunuz.

3) Bitti - Artık Hotspot Shield Yok

İkinci adımdaki onayı geçtikten sonra kısa bir sürede silinecek olan Hotspot Shield programı, yukarıdaki ekranı gördüğünüzde artık bilgisayarınızda olmayacak. Yukarıdaki ekranda sol altta bulunan "Tamamlandı" yazısını gördükten sonra sağ alttaki kapat tuşuna basarak ekrandan çıkabilirsiniz.

Avast Virüs Silme Nasıl Yapılır?

YORUMLAR