iMessage Okundu Bilgisi Nasıl Kapatılır?

iMessage okundu bilgisi nasıl kapatılır? Bu rehberimizde pek çok Apple kullanıcısının merak ettiği bu detaylara daha yakından göz atacağız.

iMessage Okundu Bilgisi Nasıl Kapatılır?

Apple kullanıcıları tarafından severek kullanılan iMessage, kullanıcılar arasında ücretsiz ve anlık mesajlaşmaya imkan sunuyor. Bu noktada fark ettiğiniz gibi bir başkasına gönderdiğiniz mesajların okunup okunmadığını görebiliyorsunuz. Aynı durum, başkası tarafından size gönderilen mesajlar için de geçerli. Peki ama iMessage Okundu Bilgisi nasıl kapatılır? 

iMessage Okundu Bilgisi Kapatma Nasıl Yapılır?

iPhone kullanıcılarının diğer iPhone kullanıcıları ile iletişime geçmesine yardımcı olan iMessage, veri bağlantınız üzerinden anlık mesaj gönderimi imkanı sunuyor. Bu noktada iMessage servisinden faydalanabilmek için hem sizin hem de karşı taraftaki kişinin Apple kullanıcısı olması, her iki tarafta da aktif internet bağlantısının bulunması gerekiyor.

iMessage ile birinin size mesaj yazdığını görebilir, gönderdiğiniz mesajın okunup okunmadığını öğrenebilir ve üstelik tüm bunları tamamen ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz. Öte taraftan size gelen mesajlarda karşı tarafa okundu bilgisinin iletilmemesini istiyorsanız, bunu yapmak oldukça kolay.

iPhone 12 Parası ile Alabileceğiniz Elektronik Ürünler

iMessage Okundu Bilgisi Kapatma Nasıl Yapılır?

  • Ayarlar uygulamasına giriş yapın.
  • Mesajlar sekmesine dokunun.
  • Okundu Bilgisi Gönder kutucuğunu kapalı hale getirin.

En Sık Karşılaşılan iPhone Kamera Sorunları ve Çözümleri
MOBİL

En Sık Karşılaşılan iPhone Kamera Sorunları ve Çözümleri

En sık karşılaşılan iPhone kamera sorunları ve çözümleri neler? Eğer kullandığınız iPhone'da çeşitli kamera sorunlarından muzdaripseniz şey, doğru yerdesiniz.

Tüm bu adımları tamamladıktan sonra, size gelen mesajları okuduğunuzda karşı taraf, bu mesajları okuduğunuzu göremeyecek. Bu seçeneği aynı adımları takip ederek istediğiniz zaman tekrar değiştirebileceğinizi unutmayın. Bu konuda herhangi bir sınırlama bulunmuyor.

iMessage Okundu Bilgisi Açma Nasıl Yapılır?

  • Ayarlar uygulamasına giriş yapın.
  • Mesajlar sekmesine dokunun.
  • Okundu Bilgisi Gönder kutucuğunu açık hale getirin.

iPhone'da Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Nasıl Yapılır?
MOBİL

iPhone'da Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

iPhone'da silinen fotoğrafları geri getirme işleminin nasıl gerçekleştirileceğini merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Hazırladığımız rehberde yer alan adımları sırası ile uygulayarak cihazınızda silinen görselleri geri getirebilirsiniz.

Tüm bu adımları tamamladıktan sonra, size gelen mesajları okuduğunuzda karşı taraf, bu mesajları okuduğunuzu görebilecek. Bu seçeneği aynı adımları takip ederek istediğiniz zaman tekrar değiştirebileceğinizi unutmayın. Bu konuda herhangi bir sınırlama bulunmuyor.

Peki siz bu rehberde yer verdiğimiz konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Burada yer alan bilgiler işinize yaradı mı? Konu hakkındaki görüşlerinizi hemen aşağıda yer alan yorumlar sekmesinden bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

YORUMLAR