Instagram Gönderileri Nasıl Kaydedilir

Instagram'da fotoğrafları ve videoları kaydederek sonradan nasıl kolayca görüntülersiniz resimli olarak anlattık

Instagram Gönderileri Nasıl Kaydedilir

Facebook'un geçtiğimiz senelerde devraldığı Instagram, fotoğraf ve video paylaşımı söz konusu olduğunda günümüzün en yaygın olarak kullanılan sosyal medya servisleri arasında. Bunun sebeplerinden biri, Instagram'ın sadece bu iş için özel olarak tasarlanmış bir arayüze sahip olması. Bu arayüzün sade ve kullanıcı dostu olması Instagram'ı Facebook gibi sosyal medya servislerinden ayırıyor ve Instagram'a özel bir kullanıcı kitlesi oluşturuyor. Birçok ünlü kişi ve marka Instagram üzerinden milyonlarca insana ulaşabiliyor.

Instagram her ne kadar kolay kullanılabilir ve kafa karıştırmayan bir arayüze sahip olsa da bazen önemli araçların eksikliği hissedilebiliyor. Bu araçlardan biri de orijinal adıyla Intagram bookmark ya da Türkçe'ye çevrilmiş haliyle Intagram yer işareti veya Instagram yer imi özelliği. İnternet tarayıcılarımızda yıllardır kullanmakta olduğumuz bu özellik sayesinde internet sitelerinin bağlantılarını kaydedebiliyor ve dilediğimiz zaman bu bağlantıları kullanarak kolay ve hızlı bir şekilde internet sitelerine erişebiliyorduk.

Instagram'da her gün yüzlerce yeni fotoğraf ve video paylaşıldığı için beğendiğimiz fotoğraf ve videoları sonradan bulmak ve görüntülemek bir kabus olabiliyor. İşte yer imleri aracılığıyla Instagram gönderi kaydetme özelliği bu noktada oldukça işimize yarıyor. Kullanıcılar diledikleri paylaşımlara yer imi koyarak bu fotoğraf ve videoları arama derdinden kurtuluyorlar. İşte bu yazımızda da bu işi nasıl gerçekleştireceğinizi anlatacağız.

Instagram gönderi kaydetme özelliği ilk olarak iPhone üzerinde aktif hale geldi. Bu özellik kısa bir süre içinde Android cihazlarda ve iPad'ler üzerinde de aktif olacak.

Bir Instagram paylaşımını kaydedebilmek için Instagram'da gördüğümüz fotoğraf ve videoların sağ alt köşesindeki tuşu kullanacağız:

Yukarıdaki resimde göreceğiniz yer imi tuşuna dokunarak fotoğrafı veya videoyu kaydedilenler listenize alabilirsiniz. Kaydettiğiniz fotoğraf ve videoları sonradan görüntülemek için Intagram'daki kendi profil sayfanıza gitmeniz gerekiyor:

Instagram profiliniz açıkken yukarıdaki resimde işaretlediğimiz tuşa dokunarak daha önceden kaydettiğiniz Intagram paylaşımlarını görüntüleyebilirsiniz:

Instagram, kaydettiğiniz gönderileri listelerken herhangi bir kategorilendirme yapmıyor. Ayrıca bu sayfada arama seçeneği de yok. Bu nedenle zamanla bu listeyi doldurduğunuzda işler karışabilir. Umarız bu özellik zamanla geliştirilir. Yine de Instagram'ın gönderileri kaydetme özelliğini geç de olsa kullanıma açması güzel bir gelişme.

Instagram Canlı Yayın (Canlı Video) Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram Hikayeler Bilgisayardan Nasıl İzlenir?

YORUMLAR