iPhone'da Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

İstemediğiniz numaralardan çağrı almaktan bıktınız mı? Peki iPhone'da numara engelleme nasıl yapılır? İşte iPhone'da çağrı engelleme yöntemleri!

iPhone Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonunuza gelen istenmeyen çağrıları engellemenin birkaç yolu bulunuyor ve bu yöntemlerden her biri, istemediğiniz kişilerden gelen çağrılara bir son vermek için eşit derecede etkili. Peki iPhone'da numara engelleme nasıl yapılır? İşte iPhone'da çağrı engelleme yöntemleri!

iPhone Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Apple, iPhone'larda istenmeyen telefon numaralarını, kişileri ve e-postaları engellemek için oldukça kolay yöntemler sağlıyor. Bu sayede isterseniz herhangi bir telefon numarasını, isterseniz de rehberinizde olan kayıtlı bir kişiyi kolayca engelleyebiliyorsunuz.

Yöntem 1: iPhone'dan Numara Engelleme

Öncelikli olarak Telefon uygulamasına dokunun ve Son Aramalar sekmesinden engellemek istediğiniz numaranın ya da kişinin yanındaki Bilgi düğmesine basın. Ardından açılan pencerede aşağıya doğru kaydırın ve Bu Arayanı Engelle seçeneğine tıklayın.

Eğer engellemek istediğiniz kişi size mesaj gönderiyorsa, Mesajlar uygulamasını açın ve ilgili yazışmaya girin. Ardından üst tarafta yer alan kişi simgesine dokunun ve Bilgi düğmesine basın. Açılan pencerede aşağıya doğru kaydırarak Bu Arayanı Engelle seçeneğine tıklayın.

Yöntem 2: Mobil Operatörden Numara Engelleme

Bir kişiyi telefon numaranızdan tamamen engellemek isterseniz, mobil operatörünüzün çevrim içi işlemler servisinden de destek alabilirsiniz. Bu adım daha uğraştırıcı olsa da, sizi arayan kişi akıllı telefonunuz değiştiği durumlarda bile size ulaşamayacak. Bu arada mobil operatör üzerinden engelleme bazı durumlarda ücrete tabi olabilir. Bu nedenle öncesinde müşteri temsilcisi ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

iOS 15.0.2 Güncellemesi için Uyarı: Hemen Güncelleyin

iPhone Engellenen Numaraları Görme Nasıl Yapılır?

iPhone'unuzda engellediğiniz kişileri görmek için Ayarlar -> Telefon -> Engellenen Kişiler ya da Ayarlar -> Mesajlar -> Engellenen Kişiler adımlarını takip etmelisiniz. Engellemeyi mobil operatörünüz üzerinden yaptıysanız, bu durumda çevrim içi servislerden göz atabilirsiniz.

iPhone Kulaklık Modunda Kaldı, Ne Yapmalıyım?
MOBİL

iPhone Kulaklık Modunda Kaldı, Ne Yapmalıyım?

iPhone kullanıcılarının sıklıkla karşlaştığı sorunlardan birisi de telefonun kulaklık modunda kalması.

YORUMLAR