Microsoft Edge Tarayıcıda Flash Player Nasıl Engellenir?

Microsoft Edge Tarayıcısında Adobe Flash Player eklentisinin nasıl kapatıldığını anlatıyoruz.

Microsoft Edge Tarayıcıda Flash Player Nasıl Engellenir?

Adobe Flash Player artık resmen dışlanmış ve yavaş yavaş unutulmak istenen bir medya oynatıcısı oldu. Yılar önce YouTube desteği kestikten sonra bu uygulama sırasıyla Android cihazlar, sonra Mozilla derken, Microsoft Edge tarayıcıda da kapatılması tavsiye ediliyor. Adobe Flash Player kullanılması hiç de zorunlu olmayan ve tehlikeli de olabilen uygulamalar listesinde birinci sırada yer aldığından dolayı, Microsoft Edge tarayıcı için de bu önlemi almak yararlı olabilir. 

Adobe Flash Player Hacking Team'den Sızdırılan Dosyalar Yazılım Dünyasını Dehşete Düşürdü haberimizden hemen sonra hakkında alarm verilen bir uygulama olmaktan kendini kurtaramadı ve teker teker tüm tarayıcılar tarafından istenmeyen uygulama ilan edildi.

Windows 10 ile beraber gelecek olan Microsoft Edge tarayıcısnda da bu önlemi biz kolaylıkla alabiliyor ve Flash Player uygulamasını çalışmaktan alıkoyabiliyoruz.

Aşağıda bunu yapabilmek için gösterdiğimiz 4 kolay adımı, hemen sizde Windows 10 Teknik Önizleme sürümlerinizde ya da, güncellemeler başladıktan sonra Microsoft Edge tarayıcınıza uygulayabilirsiniz.

1-Edge tarayıcınızın ayarlar kısmını bulun. Bu kısıma tarayıcıda sağ üstte kolaylıkla ulaşabileceğiniz yan yana duran üç nokta sembolünden ulaşabilirsiniz.

2-Bu menüden ayarlar sekmesini bularak bu sekmeye tıklayın.

3- Açılacak yeni menüde Gelişmiş Ayarlar başlığı altındaki “gelişmiş ayarları görüntüle” seçeneğine tıklayarak devam edin.

4-Gelecek olan yeni gelişmiş ayarlar menü sayfasında “Adobe Flash Player Kullan” başlığı altındaki düğmeye tıklayarak bu seçeneği kapatın. Bu seçeneği tıkladığınızda yazılı ve renkli olarak uyarılacak ve Flash Player’ın açık mı yoksa kapalı mı olduğunu kolayca anlayacaksınız.

 

Mozilla Firefox, Adobe Flash Player Eklentisini Tamamen Kaldırıyor

Mozilla Firefox, Adobe'u Hizaya Getirdi, Flash Player Güncellendi

YORUMLAR