Microsoft Office 2016 Nasıl Kurulur?

Microsoft Office 2016'nın tüm kurulum işlemlerini adım adım yazdık!

Microsoft Office 2016 Nasıl Kurulur?

Microsoft Office 2016 Önizleme Sürümü sonunda tüm kullanıcılara açıldı ve sizlere konuyla ilgili detayları Microsoft Office 2016 Önizleme Sürümü Herkese Açıldı! haberimizle aktarmıştık. Ancak kurulum konusunda biraz daha destek isteyenler için Office 2016 nasıl kurulur rehberimizi yayınlamazsak da olmazdı. Dilerseniz lafı çok uzatmadan hemen Microsoft Office 2016 kurulum işlemlerine geçiş yapalım.

Öncelikle aşağıdaki bağlantıyı kullanarak programı bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor.

İndirdiğiniz dosyayı açtığınızda ilk olarak karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir ve burada biraz beklemeniz gerekiyor.

Bekleme sürecinin ardından bu defa ofis paketinin tümünün indirilmesi süreci başlayacaktır. Bu süreç internet hızınıza bağlı olarak bir saati bile bulabiliyor ve bu nedenle arada başka etkinlikler yapabilir veya internette dolanabilirsiniz.

Yükleme işlemi bittiğinde herhangi bir işlem yapmanız gerekmiyor ve Office 2016 bilgisayarınıza yüklenmiş oluyor. Ancak herhangi bir yere ikon eklenmediği için önce onu bulmamız gerekiyor. Bu nedenle başlat ekranını açtıktan sonra klavyenizden "Word" yazmanız ve arama sorgusu yapmanız gerekiyor. Aramanın sonucunda çıkan aşağıdaki gibi "Word 2016 Preview" programını çalıştırabilirsiniz.

Programı ilk çalıştırdığınızda sizden bir e-posta adresi isteyecektir ancak bunun yerine hemen aşağıda bulunan "Bunun yerine bir ürün anahtarı girin" butonuna tıklıyoruz.

Butona tıkladığınızda karşınıza çıkan lisans anahtarı girme kısmına NKGG6-WBPCC-HXWMY-6DQGJ-CPQVG anahtarını giriyor ve "Yükle" butonuna basıyoruz.

Bir sonraki ekranda aslında yazıların olması gerekiyor ancak önizleme sürümünde bu sayfa boş geliyor ve "Kabul et" diyerek devam ediyoruz.

Artık Office 2016 paketimiz kullanıma hazır. Diğer Office programlarını açmak için tek yapmanız gereken başlat menüsünden "Excel, PowerPoint, vb..." aramalarda bulunmak. Word 2016'nın ekran görüntüsünü aşağıda görebilirsiniz.

Programı bilgisayarınıza indirerek hemen Office 2016 Önizleme Sürümüne geçiş yapmayı unutmayın!

Not: Önizleme sürümünün sadece 180 gün boyunca kullanılır olduğunu unutmayın. Daha sonra maalesef programı satın almanız gerekiyor.

YORUMLAR