Hangisini Kullanmalıyım: Midjourney ve Leonardo AI Karşılaştırması

Yapay zekâ ile görsel üretmek isteyenlerin tercih ettiği iki uygulamayı inceliyoruz: Midjourney ve Leonardo AI. İşte, bu iki uygulama arasındaki farklılıklar!

Yapay zekanın gücüyle etkileyici görseller oluşturmak için kullanabileceğiniz iki popüler uygulamadan bahsetmek istiyoruz: Leonardo AI ve Midjourney!

Birbirine rakip olarak gösterilen bu iki yapay zeka aracıyla son derece yaratıcı görsel içerikler üretmeniz mümkün. Peki, Midjourney ve Leonardo AI arasındaki farklılıklar neler? Hangi uygulama daha iyi ve kullanışlı? İşte, bu yazıda tam olarak bu soruların cevaplarını arıyoruz.

Midjourney ve Leonardo AI uygulamalarının avantajlarını ve birbirinden üstün özelliklerini merak ediyorsan doğru yerdesin. Hazırsan, hiç vakit kaybetmeden Leonardo AI ve Midjourney karşılaştırmasına başlayalım!

Midjourney ve Leonardo AI Arasındaki Temel Farklılıklar Neler?

Yapay zeka ile görsel oluşturma konusunda farklı stil seçenekleri sunan bu iki uygulamanın birbirinden ayrıldığı noktalar bulunuyor. Konuyu derinlemesine ele almadan önceden bu noktaları tespit etmek için iki uygulamanın birbiri ile olan farklılıklarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Midjourney’in girift ve dinamik renklere sahip olan tasarımları öne çıkıyor.
 • Leonardo AI’de ise şıklık ve estetik ön planda tutuluyor.
 • Midjourney ve Leonardo AI’nin her ikisinde de işletmeler ve içerik üreticileri için farklı özellikler sunuluyor. Ancak Leonardo AI’da otomatik e-posta yanıt sistemi ve kapsamlı analitik fonksiyonlarının bulunması ekstra avantaj sağlıyor. 
 • Midjourney’de ücretsiz bir deneme seçeneği artık bulunmuyor. Leonardo AI’da ise 14 günlük ücretsiz deneme ve farklı kullanım şekillerine uygun esnek üyelik paketleri bulunuyor.
 • Örnek görüntüler baz alındığında Leonardo AI’da gölgelerin ve koyu tonların baskın olduğu ve aynı uygulamadan elde edilen görsellerin birbirlerine Midjourney’e kıyasla daha benzer olduğu saptanıyor.
 • Midjourney’de ise doygunluk ve canlılık oranı daha yüksek olarak değerlendiriliyor. 

Tasarım Açısından Midjourney ve Leonardo AI Arasındaki Farklılıklar

Midjourney’de aşırı detaylı ve renkli tasarımlar ortaya çıkıyor. Karmaşık öğeler, geniş bir renk aralığı ve çeşitli dokular bu uygulamanın tasarım açısından öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor.

AI algoritmalarından yararlanarak canlı ve dinamik tasarımlar yapmanızı sağlayan Midjourney; Leonardo ile üretilen, gölgelerin ve koyu tonların hakim olduğu görsellerden daha dikkat çekici içerikler oluşturmanıza yardımcı oluyor. 

Leonardo AI’de ise modernlik öne çıkıyor. Sofistike görüntüler elde etmenizi sağlayan uygulamadan minimalist çıktılar almanız mümkün.

Yaratıcılık ve Özgünlük Açısından Midjourney ve Leonardo AI Karşılaştırması

Leonardo AI ve Midjourney’i birbirinden ayıran en önemli noktalardan birisi kişiselleştirebilme özelliği olarak karşımıza çıkıyor. Midjourmey’de kullanıcılar oluşturdukları görseli eğitme şansına sahip değil. 

Oldukça geniş ve yaratıcı bir görsel kütüphanesine sahip olan Midjourney, girdiğiniz ‘prompt’a uygun çok sayıda seçenek sunarak özgün bir görsel ihtiyacınızı karşılıyor. Ancak Leonardo AI bu noktada oluşturduğunuz görselleri eğitebilmenize imkân tanıması nedeniyle bir adım geçiyor.

Yapay zekâ desteğinden adım adım sonuca ulaşana kadar yararlanmanızı sağlayan ve yapay zekânın yeteneklerini kendi hayal gücünüzle birleştirmenizi sağlayan bir dizi özellik Leonardo AI’da sizi bekliyor.

Leonardo AI ve Midjourney Fiyat Farklılıkları

Midjourney’in ilk zamanlarında ücretsiz deneme yapılabiliyordu. Ancak artık ne yazık ki ücretsiz deneme seçeneği bulunmuyor. Leonardo AI’da ise daha geniş bir zaman diliminde deneyimleme ve keşfetme imkânı sunuluyor.

Midjourney’de ücretsiz olarak deneme yaptıktan sonra Premium özelliklerin yer aldığı ücretli bir üyeliğe geçiş yapılabiliyordu. Şimdilerde bir üyelik planı satın almadan işlem gerçekleştirilmiyor. Leonardo AI’da ise deneme için 14 günlük ücretsiz üyelik hakkınız bulunuyor.

Bu süre boyunca Leonardo AI’ın sunduğu olanakları ve yenilikçi özellikleri doya doya keşfedebilirsiniz. Deneme süresinin bitiminde ise esnek fiyat seçenekleri sunan üyelik paketleri arasından size uygun olanı tercih ederek ödeme yapabilirsiniz.

Leonardo AI ve Midjourney: Seçim Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • Leonardo AI ve Midjourney arasında kendi ihtiyaçlarınıza ve olanaklarınıza uygun bir seçim yapmanız gerekiyor. Örneğin, kişiselleştirme sizin için önemliyse ve bu iş için ekstra bütçe ayırmak istemiyorsanız tercihinizi Leonardo AI’dan yana kullanabilirsiniz. 
 • Sofistike ve modern bir görünüm için Leonardo AI’a, daha kompleks ve çarpıcı görüntüler elde etmek için Midjourney’e yönelebilirsiniz.
 • Görsellerinizi kendi veri tabanınıza göre şekillendirme, eğitme ve kişiselleştirme işlemi ilginizi çekiyorsa bu olanakları sunan Leonardo AI’ı kullanmanızda fayda var.
 • Bütçe sizin için sorun değilse ve analitik raporlama gibi teknik detaylara önem veriyorsanız profesyonel bir deneyim için Midjourney’i kullanmayı seçebilirsiniz.
 • Otomatik e-posta ve raporlama gibi fonksiyonlardan yararlanmak için ise Leonardo AI’a öncelik verebilirsiniz.

Leonardo AI Nedir? Nasıl Kullanılır?
Yapay Zeka

Leonardo AI Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yapay zekâ araçları ile günümüzde içerik üretimi yepyeni bir boyuta taşınıyor. Farklı sektörlere yönelik çeşitli içerik türleri yapay zekâ araçları sayesinde son derece hızlı ve nitelikli bir biçimde üretilebiliyor.

YORUMLAR