Minecraft Mod Yükleme Nasıl Yapılır?

Minecraft Forge uygulamasını kullanarak Minecraft'ımıza mod yüklemesi yapacağız ve izlemeniz gereken tüm adımlar nasıl yapılır rehberimizde.

Minecraft Mod Yükleme Nasıl Yapılır?

Minecraft oyuncularının bir süre sonra standart Minecraft sürümünden biraz sıkıldıkları ve daha gelişmiş dünyalar yaratabilmek, oyunu daha güzel grafikli hale getirmek ya da bambaşka özellikler eklemek için modlara göz attıkları bir gerçek. Dolayısıyla mod üreten geliştiriciler de gece gündüz çalışıyorlar ve orijinalinden çok daha farklı bir Minecraft deneyimi elde etmenizi sağlayabiliyorlar. Lakin Minecraft'ın son sürümlerinde eskiden olduğu gibi oyunun temel dosyalarını kurcalamak mümkün değil ve bu nedenle modların kurulumu da zor hale gelebiliyor.

Bu işi kolaylaştırmak için hazırlanmış olan Minecraft Forge programı, her ne kadar ilk kurulumda biraz zahmetli olabilse de kurulduktan sonra tüm modları en hızlı şekilde aktifleştirebilmenizi sağlıyor ve dolayısıyla Minecraft oyuncularının tercihleri arasında bulunmalı.

Minecraft Forge ile mod yükleme rehberimize başlarken elbette programın son sürümünü aşağıdaki bağlantıyı kullanarak indirmeniz gerekiyor.


Programı indirdiğinize göre hemen adım adım yapmamız gereken işlemlere başlayalım.

Minecraft Dünyamızı Yedekliyoruz

Aşağıdaki ekran görüntüsünde yer alan dosya konumu sizin kendi bilgisayarınızda kullanıcı adına bağlı olarak bulunacaktır. Yani bizim ekran görüntümüzde "yigitekimdemir" yazan klasör yerine C: diskinize girdikten sonra "Kullanıcılar" bölümü altından kendi kullanıcı adınıza girmeli, ardından "AppData>Roaming>.minecraft>saves" klasörlerini takip etmelisiniz.

Klasöre girdikten sonra içerisinde yer alan dünyalarınızı başka bir yere yedeklemeniz mod kurulumu sırasında karşılaşabileceğiniz sorunlar olursa dünyalarınızı geri döndürmenizi sağlayacaktır.

  1. Minecraft Mod Yükleme Nasıl Yapılır?
  2. Minecraft Forge'u Devreye Sokuyoruz
  3. Minecraft Modumuzu Aktif Hale Getiriyoruz
  4. Modum Aktif Olmadı Diyenler

YORUMLAR