CS GO FPS Artırma Nasıl Yapılır?

CS:GO FPS artırma yöntemlerini sizler için derledik. Gelin, birlikte CS:GO FPS artırma nasıl yapılır? Öğrenelim.

Saniyedeki kare sayısı (Frame per second) her oyuncunun bildiği üzere kesintisiz bir oyun akışına sahip olmak için çok büyük bir öneme sahiptir. Oyuncuların iyi bir performansa sahip olup olmaması saniyedeki kare sayısı ne kadar yüksek olduğuna bağlıdır. Counter Strike: Global Offensive gibi video oyunları yüksek tempolu video oyunları olduğundan ötürü bu değerin yüksek olması diğer video oyunlarına nispeten çok daha önemlidir. Biz de sizler için CS:GO FPS artırma nasıl yapılır? Adım adım anlatıyoruz. 

CS: GO FPS Artırma Nasıl Yapılır?

  • Ekran kartı ayarlarını değiştirme
  • Başlatma seçeneklerini düzenleme
  • Görüntü kalitesini düşürme
  • Virüsten koruma yazılımı yükleme
  • Arka planda çalışan uygulamaları kapatma

Ekran Kartı Ayarlarını Değiştirme

Hiç şüphesi CS:GO FPS artırmak istiyorsanız ekran kartı ayarlarını optimize etmeniz gerekecektir. Burada yapmanız gereken ekran kartı denetim masasını açmak ve görüntü ayarları önizleme kısmından "Benim tercihlerimi kullan ve şunlara önem ver" kısmını seçmeniz gerekmekte. Daha sonra kalitede olan kısmı performansa çekmeniz gerekiyor. İşlem burada tamamlanmış olacak ve CS:GO ve diğer oyunlarda yüksek FPS alacaksınız. Fakat hatırlatmak isteriz ki bu ayarları yaptıktan sonra görüntü kaliteniz düşecektir.

Görüntü Kalitesini Düşürme

Saniyedeki kare sayısının düşük olmasının üzerinde gölge kalitesinin, doku kalitesinin ve daha birçok unsurun etkisi vardır. Oyunun görüntü kalitesini mümkün olduğunca düşük seviyede tutun. Saniyedeki kare sayısının düşük olmasına rağmen fps değerinizde hiçbir değişim olmuyor ise bu ayarların her biri için "çok düşük" seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

Başlatma Seçeneklerini Düzenleme

Counter Strike: Global Offensive'da saniyedeki kare sayısını yükseltmenin en iyi yöntemlerinden biri de başlatma seçeneklerini düzenlemektir. İnsanların çoğu bu seçenekleri düzenlemekten kaçınabilmektedir ama başlatma seçeneklerinde kullanılan kodların oyunculara çok fazla faydası vardır ve bu göz ardı edilmemelidir.

Başlatma seçeneklerinde kullanabileceğiniz bazı kodlar şunlardır:

• d3d9ex: Bilgisayarların çoğunda bellek kullanımını azaltır.

-novid: Oyunun açılışını kapatır.

• -high: Oyunu daha iyi bir performansa sahip olmak için yüksek öncelikli olarak başlatır.

-fullscreen: Bu saniyedeki kare sayısını arttırmaya yönelik bir ayar değildir ama oyunu tam ekranda oynamak için kullanılması gereklidir.

Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatma

Düşük özellikleri olan bir bilgisayarınız varsa arka planda çalışan uygulamaların bellek kullanım oranına bağlı olarak fps düşüşü ile ilgili bir sorunun yaşanması muhtemeldir. Oyuna girmeden önce Counter Strike: Global Offensive dışındaki kaynak kullanan bütün uygulamaları kapattığınızdan emin olun.

Virüsten Koruma Yazılımı Yükleme

Bu çok sık görülmese de bazı oyuncuların düşük fps almasının en önemli nedenlerindendir. Bilgisayara bulaşan virüsler, arka planda çalışırken kaynaklarınızı çok fazla kullanıyorsa oyunda düşük fps almak son derece normaldir. Yakın bir zamanda indirdiğiniz uygulamalardan yana şüpheleriniz varsa virüsten koruma yazılımları yüklemeli ve bilgisayarınızı taramalısınız.
Bu içeriğimizde CS:GO FPS nasıl artırılır? Sizler için derlemiş olduk. Peki, sizler FPS artırıma yaparken hangi yöntemleri kullanıyorsunuz? Aşağıda bulunan yorumlar kısmında görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın. 

YORUMLAR