Steam Nasıl Türkçe Yapılır?

Oyuncu platformu Steam'in dili nasıl Türkçe olarak ayarlanır? Steam Türkçe yapma yazımızda detaylıca anlatıyoruz.

Steam Türkçe Yapma - Steam Türkçe Nasıl Yapılır

Oyuncuların ve oyun üreticilerinin göz bebeği Steam platformunun bazen ayarları karıştırılabiliyor. Steam Türkçe yapma ayarları ile Steam dili nasıl değiştirilir bunu detaylıca resimli bir şekilde anlatıyoruz.

Steam platformu son zamanlarda dünyada olduğu gibi, Türk oyuncu topluluklarının da büyük ilgisini çekmeye devam ediyor. En son gelen güncellemeler ile "Arkadaşlar" penceresi tamamen yenilenmişti. 

Gelelim Steam dilini Türkçe yapmaya, birkaç basit adımla Steam dilini değiştirmeyi resimli olarak anlatıyoruz.

1. Adım: Steam hesabınıza giriş yapın.

2. Adım: Steam ekranının tam olarak sol üst köşesinde bulunan altını kırmızı ile çizdiğim "Steam" yazısına tıklıyoruz:

Steam nasıl Türkçe yapılır 2019

3. Adım: Benim Steam dilim Türkçe olarak ayarlı olduğu için burada "Ayarlar" yazan menüye giriyorum. Eğer sizde İngilizce olarak ayarlandıysa burada "Settings" yazıyor olacaktır. "Settings"'e tıklıyoruz: 

Steam nasıl Türkçe yapılır 2019

4. Adım: Açılan ayarlar penceresinde sol menünün alt tarafında eğer ingilizce kullanıyorsanız "Interface" yazana tıklıyoruz, Türkçe ise "Arayüz" yazıyor burada, tıklıyoruz.

Steam nasıl Türkçe yapılır 2019

5. Adım: Karşımıza çıkan ekranda en üstteki alta doğru açılan menüye tıklıyoruz. Buradan istediğimiz dili seçebiliriz, unutmayın kaydettikten sonra Steam'i yeniden başlatmak gerekiyor. Steam Türkçe dili ise bu menünün en altlarında:

Steam nasıl Türkçe yapılır 2019

Kaydedip Steam'i yeniden başlattığımızda Steam dilini istediğimiz şekilde ayarlamış oluyoruz. İyi oyunlar dileriz!

2019'da Çıkmasını Beklediğimiz 10 Oyun
OYUN

2019'da Çıkmasını Beklediğimiz 10 Oyun

2018 yılında birbirinden güzel onlarca oyun bilgisayar ve konsol oyuncularıyla buluşurken, 2019 yılında çıkacak oyunlar da bir o kadar heyecan uyandırmayı başardı.

İşte Steam Üzerinde En Çok Oynanan Oyunlar
OYUN

İşte Steam Üzerinde En Çok Oynanan Oyunlar

Eğer bilgisayarlarınızda oyun oynamayı seviyorsanız illa ki Steam platformunun adını duymuşsunuzdur. İlk olarak 2003 yılında oyun severlerin beğenisine sunulan

Steam'den Bedava Oyun Nasıl Alınır?
OYUN

Steam'den Bedava Oyun Nasıl Alınır?

Popüler oyun platformu Steam büyümeye devam ederken, milyonlarca oyuncu da platform üzerinden oyun satın almaya devam ediyor. Steam üzerinden satın aldığınız oyunları kolayca indirip bilgisayar üzerinde oynayabileceğiniz gibi, Steam üzerinde satılan oyunları bedava alma şansınız da bulunuyor.

YORUMLAR