Teamviewer Performansı Nasıl Arttırılır

Teamviewer ile uzak masaüstü bağlantısı gerçekleştirirken kaliteden ödün vererek yüksek performans alabilirsiniz. Yapmanız gereken ayarları detaylı şekilde açıkladık.

Teamviewer Performansı Nasıl Arttırılır

Teamviewer programını kullanarak uzak masaüstü bağlantıları kurabiliyor ve dilerseniz kendi bilgisayarınıza, dilerseniz de arkadaşlarınızın veya iş için farklı konumlardaki bilgisayarların tüm bilgilerine erişebiliyorsunuz. Programı kullanmak her ne kadar oldukça basit olsa da zayıf internet bağlantısı gibi sorunlardan dolayı karşıdaki bilgisayar ile uğraşmak can sıkıcı bir hal alabiliyor.

En hızlı şekilde uzak masaüstü bağlantısını gerçekleştirmek ve performans sıkıntısı yaşamamak için yapmanız gereken ayarlar ise Teamviewer’ın içerisinde sizi bekliyor. Dilerseniz rehberimizi okumadan önce aşağıdaki bağlantıları kullanarak Teamviewer’ı bilgisayarınıza yahut mobil cihazınıza da kurabilirsiniz.

Elbette performans ayarlarını yapmak için ilk olarak yüklü olan Teamviewer programını açmanız gerekiyor. Programı açtığınızda karşınıza gelecek olan pencere aşağıdaki gibi olacaktır.

Ana ekranın üst kısmında yer alan “Ekstralar” bölümü performans seçeneklerine ulaşabileceğimiz yol olarak belirlenmiş. “Ekstralar”a tıkladığınızda karşınıza “Seçenekler” adlı bir alt menü gelecektir ve bu menüyü seçerek yolumuza devam ediyoruz.

Seçenekler” bölümüne girdiğinizde her ne kadar performans gibi bir başlık yer almasa da sol bölümde yer alan “Uzaktan Kontrol” sekmesi performans iyileştirmelerinin yapıldığı bölüm olmaktadır.

Uzaktan kontrol” sekmesinde yer alan ayarları aşağıdaki şekilde görebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken konular arasında Kalite bölümünü “Hızı optimize et” haline getirmek, “Duvar kağıdını kaldır” seçeneğini seçmek ve “Bilgisayar sesleri ve müzik oynat” kısmını ise ses duymaya ihtiyacınız yoksa kaldırmak geliyor.

Eğer Kalite bölümünde yer alan seçeneklerin daha da detayına inmek isterseniz “Özel ayarlar” sekmesine geçiş yapabilir ve aşağıda yer alan ekran görüntümüzdeki ayar bölümlerini değiştirebilirsiniz.

Gri tonları seçmeniz daha az veri akışına neden olacağından dolayı çok daha performanslı şekilde uzak masaüstü bağlantınızı gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda “Aero renk şemasını etkinleştir” seçeneğini de kaldırırsanız yine bağlantıya yük oluşturan şeffaflık özelliğini kaldırabilir ve böylece çok daha hızlı bir şekilde bağlantı kurabilirsiniz.

Eğer programı beğendiyseniz aşağıdaki bağlantıları kullanarak indirebilir ve bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

Teamviewer'da Performans Nasıl Yükseltilir
NASIL YAPILIR

Teamviewer'da Performans Nasıl Yükseltilir

Teamviewer programı ile uzak masaüstü bağlantınızı gerçekleştirirken aynı zamanda yüksek performans elde etmek istiyorsanız verdiğimiz nasıl yapılır ipuçlarını kullanarak kaliteden feragat edebilir ancak çok yüksek bağlantı hızları elde edebilirsiniz.

YORUMLAR