TeamViewer ile Bilgisayardan Telefona Bağlanma

TeamViewer kullanarak, bilgisayarınız üzerinden akıllı telefonlarınıza nasıl uzaktan erişim sağlayabileceğinizi anlattık.

TeamViewer ile Bilgisayardan Telefona Bağlanma

TeamViewer uygulamasını kullanarak bilgisayarınız üzerinden akıllı telefonunuza uzaktan bağlanma adımlarını detaylı bir şekilde anlattık.

TeamViewer uygulaması uzaktan erişim konusunda dünyada en çok tercih edilen yazılımlar arasında yer alıyor. Akıllı telefonlar için geliştirdiği yazılımlarla telefondan bilgisayarı kontrol etmeyi de mümkün hale getiren TeamViewer ile bilgisayardan telefonu kontrol etmek sizce nasıl olurdu?

TeamViewer QuickSupport adlı uygulama sayesinde bu bağlantıyı da kolayca yapabiliyoruz. Uygulamanın nasıl çalıştığını anlatmadan önce aşağıdaki bağlantıyı kullanarak, uygulamayı telefonunuza ve bilgisayarınıza yüklemeniz gerekiyor.
Uygulamayı yükledikten sonra bilgisayarınızda ve telefonunuzda TeamViewer uygulamalarını açık tutmanız gerekiyor.

Telefonunuzda uygulamayı açtıktan sonra yukarıdaki gibi ID’nizi gösterecektir. Bu numaraları not alıp bilgisayardaki uygulamaya gireceğiz.

Masaüstü uygulamasına gerekli numaraları girdikten sonra, telefonda bağlantıyı onaylamanızı isteyen bir uyarı penceresi açılacaktır.

Kabul et butonuna bastığınız anda bilgisayarınızda telefonunuzun ekranını görebilir, telefonu istediğiniz gibi kullanmaya başlayabilirsiniz.

TeamViewer QuickSupport uygulaması aynı zamanda cihazınızı yönetebileceğiniz çözümler de sunuyor. Ekran görüntüsü alma, yüklü uygulamalar, ayarlar, işlemler ve sistem kaydı gibi bölümlerin dışında, cihazınızın CPU ve RAM kullanımı, batarya doluluk oranı, boş hafıza ve cihazınızla ilgili diğer detayları da detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

Dosya aktarım özelliğini kullanarak telefonunuzla bilgisayarınız arasında dosya alış-verişi yapabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi TeamViewer QuickSupport uygulamasını kullanarak, bilgisayar üzerinden telefonumuzu kontrol etmek de artık çok kolay. Bir sonraki rehber yazımızda görüşmek üzere.

TeamViewer'ı Etkili Şekilde Kullanmanın 8 Yolu

YORUMLAR