Tek Komutla Programsız Driver Yedeklemesi Nasıl Yapılır?

Herhangi bir program indirmeye ihtiyaç duymadan, tek bir tıkla sisteminizdeki tüm driver (sürücü)'leri yedeklemenin nasıl yapılacağının detaylı açıklamasını yazımızda bulabilirsiniz.

Driver, Türkçe karşılığı ile sürücüler sisteminizdeki donanımlarımızın en verimli bir şekilde çalışabilmesi adına gerekli olan yazılımlardır. Olası bir formatlama (işlemin sisteminni yeniden yüklenmesi) sonucu sorunsuz çalışan eski driverlara yeniden sahip olmak ve bunları bir çırpıda yüklemek pek çok kullanıcının arzusu olmuştur. Bu yazımızda herhangi bir ilave yazılıma ihtiyaç duymadan sistemimizde yüklü olan tüm sürücü yazılımlarımızı dakikalar içinde nasıl yedekleyebileceğimizi tarif edeceğiz.

Programsız Driver (Sürücü) Yedekleme Nasıl Yapılır?

1. Başlat ikonuna tıklayıp, klavyemizden CMD ifadesini yazdıktan sonra Komut İstemi uygulamasını göreceğiz. Sağ tık yapıp "Yönetici olarak çalıştır" diyoruz.

2. Sihirli komutumuzu girelim.

dism /online /export-driver /destination:C:\Yedekler komutunu yapıştırarak enterlıyoruz. Komut satırının son kısmında yer alan C:\Yedekler kısmını kendinize göre değişebilirsiniz.

Yedeklerimiz yazmış olduğumuz konumda oluşturulmuş olacaktır.

Yedeklenen Driverlar Nasıl Yüklenir?

Normalde driverlarımızı bir setup.exe uygulaması ile yükleriz. Fakat gördüğünüz üzere onlarca klasörden oluşan driver kütüphanemizde çalıştırılabilecek herhangi bir .exe dosyası bulunmuyor. Bu yöntemle elde ettiğimiz driverların farklı bir yüklenme metodu var. Nasıl olduğunu göstermeye çalışalım.

Başlat ikonuna basıp klavyemizden "aygıt yöneticisi" ifadesini girerek aygıt yöneticisini çalıştırıyoruz.

Driver yüklemek istediğiniz aygıta sağ tık yaparak "Sürücü Yazılımını Güncelle" ifadesini tıklayalım. Açılan ekranda "Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara" ifadesini tıklayın.

Driverları nerede arayacağını soracak sistemimiz bize. Yedek aldığımız klasörü seçerek devam ediyoruz.

İşlem bu kadar! Zahmetsizce almış olduğumuz driverlarımızı yine zahmetsizce yüklemiş olduk.

Bilgisayara Nasıl Format Atılır?
YAZILIM

Bilgisayara Nasıl Format Atılır?

Bilgisayara Nasıl Format Atılır? - Uzun süredir kullanılan bilgisayarlar çeşitli sistem dosyası bozulmaları, zararlı yazılımlar ve benzeri sebeplerden performans kaybına uğrayabiliyor ve açık konuşmak gerekirse bu sorunlara karşı en ideal çözüm format atmak olacaktır.

WhatsApp Çıkartma (Sticker) Yapma ve Çıkartma Atma (Gönderme) Nasıl Yapılır?
NASIL YAPILIR

WhatsApp Çıkartma (Sticker) Yapma ve Çıkartma Atma (Gönderme) Nasıl Yapılır?

WhatsApp çıkartma (sticker) yapmak oldukça basit. WhatsApp’ta çıkartma (sticker) nasıl yapılır? Hem Android hem de iOS cihazlar için anlatıyoruz.

Gihosoft iPhone Data Recovery ile Silinen Dosyalarınızı Geri Getirin
YAZILIM

Gihosoft iPhone Data Recovery ile Silinen Dosyalarınızı Geri Getirin

iPhone dosya kurtarma uygulaması arıyor ve doğru çalışan bir tane bulamıyorsanız, Gihosoft iPhone Data Recovery isimli programa kesinlikle göz atabilirsiniz.

YORUMLAR