WhatsApp Çıkartma (Sticker) Yapma ve Çıkartma Atma (Gönderme) Nasıl Yapılır?

WhatsApp'ta çıkartma (sticker) yapma, çıkartma atma/gönderme nasıl yapılır? adım adım anlatıyoruz.

WhatsApp çıkartma (sticker) yapmak oldukça basit. WhatsApp’ta çıkartma (sticker) nasıl yapılır? Hem Android hem de iOS cihazlar için anlatıyoruz. Adımları takip ederek WhatsApp’ta kendi çıkartmalarınızı yapmayı öğrenebilirsiniz. Basit WhatsApp çıkartmalarından sıkıldıysanız göz atmanızı öneririz. WhatsApp çıkartma atma nasıl yapılır, çıkartma nasıl gönderilir? sorusunu da yanıtladık.

Diğer mesajlaşma uygulamalarında kullanılabilir olan çıkartmalar (stickerlar) artık WhatsApp’ta da kullanılabiliyor. Sohbet ekranında tek dokunuşla çıkartmalara erişip kolayca mesajınıza ekleyebiliyorsunuz. Sohbetleri şenlediren bu çıkartmaların sayısı bir hayli az ve küçüklere yönelik tasarlanmış çizgi film karakterlerini andıran çizimler gibi duruyor. Farklı geliştiricilerin WhatsApp çıkartma paketlerini indirerek çıkartmaları genişletebiliyorsunuz. Daha da güzeli kendi WhatsApp çıkartmalarınızı hazırlama şansına sahipsiniz.

WhatsApp Çıkartma (Sticker) Yapma:

WhatsApp için çıkartma oluşturma sayfasında WhatsApp çıkartma yapımına dair oldukça detaylı bir yardım metni var. Hatta Github üzerinden iOS için Whatsapp çıkartma yapma, Android için WhatsApp çıkartma yapma olarak ayrı ayrı paylaşılmış. Lakin buradaki anlatım fazlasıyla detaylı, herkese hitap etmiyor. Bu noktada WhatsApp çıkartma yapma uygulaması var mıdır? arayışına girdiğimizde hem Google Play’de hem de App Store’da WhatsApp çıkartma yapımını kolaylaştıran, birkaç dokunuşa indiren ücretsiz uygulamalarla karşılaştık. iOS tarafında Sticker Maker Studio, Android tarafında Sticker Maker bunlardan sadece biri.

Android’de Sticker Maker, iOS’ta Sticker Maker Studio adıyla yer alan WhatsApp için sticker yapma uygulamalarının sadece isimleri farklıdır. Biz Sticker Maker üzerinden anlatımı göstereceğiz. iOS’ta da aynı adımları takip ederek WhatsApp çıkartma paketinizi sorunsuzca hazırlayabilirsiniz.

WhatsApp Çıkartma Nasıl Yapılır? (Android ve iOS)

  • Öncelikle çıkartma görsellerini hazırlamanız gerekiyor. Google’dan dilediğiniz bir görseli alabileceğiniz gibi kendi telefonunuzla çektiğiniz fotoğraflar da olabilir. Google’dan indireceğiniz görseller için arka planı saydam olanları seçerseniz sonradan kesme işlemiyle uğraşmaz, daha iyi görünen çıkartmalar elde edersiniz. Görselleri hazırladıktan sonra ikinci adıma geçebilirsiniz.
  • Görselleriniz hazır. Sticker Maker/Sticker Maker Studio uygulamasını aşağıdaki bağlantıdan telefonunuzu indirin ve açın.
  • Çıkartma paketi oluşturmak için “Create a new stickerpack”e dokunun ve Çıkartma paketiniz için bir isim belirleyin. Create’e dokunarak onaylayın.

  • Çıkartma paket isminin üzerine dokunun, ardından az önce indirdiğiniz görselleri kutucuklara dokunarak ekleyin.

  • Görselde kesme, biçme işlemi yapmayacaksanız “Select All”, arka planı yok etme işlemi yapacaksanız Freehand (Serbest Kesim), Cut Square (Kare Kesim), Cut Circle (Yuvarlak Kesim) araçlarından birini seçerek görselin dışına çiziminizi yapın. Tamamladığınız Select All ardından Yes, Save Sticker’a dokunarak görseli çıkartma paketine ekleyin. Diğer görseller için de bu işlemi tekrarlayın. Son olarak Tray Icon’a dokunarak çıkartma paketinizin kapak görselini seçin.

  • Add to WhatsApp’a dokunduğunuz çıkartma paketiniz WhatsApp’a eklenecektir.

WhatsApp Çıkartma Atma - Çıkartma Nasıl Gönderilir?

  • WhatsApp’ta çıkartma göndermeyi bilmeyenler için; Metin giriş alanının yanında gülen yüz simgesine ardından alttan çıkartma simgesine dokunun.

  • Hazırladığınız çıkartma paketi orada görünecektir. Üzerine dokunarak kişiye gönderebilirsiniz.

YORUMLAR