Telefonun İnternetini Hızlandırma Yöntemleri

Eğer akıllı telefonunuzda kullandığınız internetin yavaşlığından şikayetçi iseniz telefonun internetini hızlandırma yöntemleri ile karşınızdayız.

Telefonun İnternetini Hızlandırma Yöntemleri

Telefonun İnternetini Hızlandırma Yöntemleri - 5G'lerin konuşulduğu şu günlerde hiçbirimizin yavaş bir internete tahammülünün olmadığını söyleyebiliriz. Peki eğer siz, akıllı telefonunuzdaki internetin fazlası ile yavaş olmasından şikayetçi iseniz neler yapabilirsiniz?

Suya Düşen Akıllı Telefon Nasıl Kurtarılır?
MOBİL

Suya Düşen Akıllı Telefon Nasıl Kurtarılır?

Suya Düşen Akıllı Telefon Nasıl Kurtarılır? Günümüzde akıllı telefon sahiplerinin korkulu rüyası haline gelen akıllı telefonun suya düşmesi ve akıllı telefona su dökülmesi, hızlı ve başarılı bir şekilde müdahale edilmezse kritik sorunlara yol açabiliyor.

Telefonun İnternetini Hızlandırma Nasıl Yapılır?

  • Cihazınızı Yeniden Başlatın
  • Bulunduğunuz Konumu Değiştirin
  • Uygulamaları Kontrol Edin
  • VPN Kullanmayın
  • Fiziki Sorunları Kontrol Edin

Akıllı Telefonlarda Hızlı Şarjı Belirleyen Watt Nedir? Nasıl Ölçülür?

Telefonun İnternetini Hızlandırma Yöntemleri Neler?

Temel olarak söylememiz gereken şey şu ki, yavaş bir internet bağlantısının altında yatan pek çok farklı sebep bulunabilir. Bu yazımızda sizdeki sorunun neden kaynaklanıyor olabileceğine ve bunun üstesinden nasıl gelebileceğinize daha yakından göz atacağız.

1- Yeniden Başlatın

Kulağa basit bir çözüm gibi geliyor olabilir, ancak çoğu durumda akıllı telefonunuzu yeniden başlatmak, eğer sistematik bir sorun yok ise, sorunların üstesinden gelecektir. Eğer telefonu güç düğmesinden kapatıp açmak ile uğraşmak istemezseniz, uçuş modunu etkin hale getirip geri kapatmayı da tercih edebilirsiniz.

2- Konum Değiştirin

Temel olarak bir akıllı telefondaki internet hızını belirleyen en önemli faktörlerden birisi, hiç şüphesiz ki bulunduğunuz konumdur. Eğer merkezi bir yerdeyseniz internet hızınız genellikle iyi, merkeze uzak bir yerde iseniz internet hızınız da uzaklığınızla doğru orantılı şekilde kötü olacaktır. Bu nedenle akıllı telefonunuzun yeterli sinyal alabildiği bir yerde olduğundan emin olun.

3- Uygulamaları Kontrol Edin

Akıllı telefonunuzda kullandığınız uygulamaların bazıları arka planda sürekli çalışarak internet bağlantınızı katlanılmaz bir hale getiriyor olabilir. Bunu anlamak için ayarlardaki veri kullanımı sekmesine gidin ve hangi uygulamaların arka planda fazla internet tükettiğini gözlemleyin. Bu uygulamaları kaldırmak ya da arka planda çalışmalarını engellemek sorununuza deva olabilir.

4- VPN Kullanmayın

VPN'leri genellikle trafiğimizin gizli kalmasını istediğimizde kullanırız ancak bu servisler internet hızınızı sandığınızdan çok daha ciddi bir oranda yavaşlatıyor olabilir. Bu nedenle ihtiyacınız olmadığı durumlarda kesinlikle ama kesinlikle VPN kullanmayın.

5- Fiziki Sorunlara Odaklanın

Eğer bölgenizde sizinle aynı operatörü kullanan diğer kişiler sizden çok daha yüksek hızlar alıyorlarsa, bu durumda akıllı telefonunuzdan ya da SIM kartınızdan şüphelenmeniz gerekebilir. Sorun sürekli bir şekilde devam ediyorsa önce operatörünüz sonrasında ise akıllı telefonunuzla ilgilenen yetkili servis ile iletişim kurun.

Akıllı Telefonunuz Yavaş mı Şarj Oluyor? Bilinen Nedenler ve Çözümleri Burada
MOBİL

Akıllı Telefonunuz Yavaş mı Şarj Oluyor? Bilinen Nedenler ve Çözümleri Burada

Akıllı telefon ve tabletlerin batarya ömürleri ve şarj süreleri günümüzde bu mobil cihazlarla ilgili olarak en çok şikayet alan konular halinde. Standart bir akıllı telefonun şarjı (kullanıma bağlı olarak değişmekle birlikte) 1 gün civarında.

YORUMLAR