Torrent'ler İndirmeden Nasıl İzlenir?

Bu makalede Torrent dosyalarını indirmeden, canlı olarak nasıl izleyebileceğinizi anlattık.

Torrent'ler İndirmeden Nasıl İzlenir?

Torrent dosyalarının inmesini beklemek bazen can sıkıcı bir hal alabiliyor. Özellikle takip ettiğimiz ve heyecanla beklediğimiz dizilerin yeni bölümlerinin inmesini beklerken sabredemediğimiz zamanlar da olmuştur. Bu makalede, torrent’leri indirmeden nasıl izleyebileceğinizi anlattık.

Oldukça faydalı olduğunu düşündüğüm bir web servisi olan Joker.org, torrent dosyasını siteye ekleyerek, ilgili videoyu anında izlemenize imkan veriyor. Videonun inmesini beklerken harcadığınız zamanı, bu videoyu anında izleyerek kullanmak daha mantıklı bir çözüm olarak görünüyor. Dilerseniz servisin kullanımını hep beraber inceleyelim.

Siteye girdiğiniz anda sizi aşağıdaki gibi bir sayfa karşılıyor.

Bu sayfada yer alan kutuya magnet link’i yapıştırabilir, isterseniz de kutunun altında bulunan “or browse from your computer” butonuyla bilgisayarınızdaki torrent dosyasını seçebilirsiniz.

İlk adım olarak bilgisayara bir torrent dosyası indirerek başlıyoruz. Torrenti indireceğiniz site sizin kararınıza kalmış.

Joker.org ana sayfasında, kutunun altında yer alan butona tıklayarak indirdiğimiz torrent’i seçiyoruz ve butonuna tıklıyoruz.

Torrent yüklenmeye başladı.

Ve gördüğünüz gibi, video yüklendi ve açıldı. Şimdi izlemeye başlayabilirsiniz.

Şimdi de bu işlemi, magnet link aracılığıyla nasıl yapılacağını görelim.

Torrent sitesinde yer alan mıknatıs simgesina sağ tıklıyoruz ve Bağlantı adresini kopyala diyoruz.

Joker.org ana sayfasında yer alan kutuya CTRL+V kısayoluyla yapıştırıyoruz ve anında video penceresi karşımıza çıkıyor.

İzlediğiniz videoda altyazı bulmak ya da yüklemek için video oynatıcıda ses ayarının solunda bulunan Baloncuk ikonuna tıklıyoruz.

Bizim eklediğimiz videoyla uyumlu altyazı bulunamadığından, bilgisayarda bulunan bir altyazıyı seçeceğiz. “Upload from your computer” bağlantısına tıklıyoruz.

İndirdiğimiz altyazı dosyasını seçiyoruz ve butonuna tıklıyoruz.

Ve gördüğünüz gibi altyazımız yüklendi, şimdi dizi keyfine kaldığımız yerden devam edebiliriz.

Ayrıca, eklediğiniz altyazının boyutuyla da değişiklikler yapmanız mümkün. T- ve T+ butonlarıyla altyazıyı küçültebilir ya da büyütebilirsiniz.

Bilgisayarınızın Pil Ömrünü Uzatacak Tavsiyeler

YORUMLAR