WhatsApp Duvar Kağıdı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Yazımızda WhatsApp arka planını nasıl değiştirebileceğinizi resimli olarak anlatıyoruz

WhatsApp Duvar Kağıdı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Merhaba Tamindir takipçileri. Günümüzde mobil cihazların en yüksek kullanım oranına sahip anlık mesajlaşma yazılımı WhatsApp'tan bir çoğumuz günlük hayatımızda faydalanıyoruz. Bu anlık mesajlaşma yazılımı bize sesli ve yazılı iletişim kurma imkanının yanında bir takım kullanışlı ek özellikler de sunuyor. WhatsApp'ın dikkat çeken ek özelliklerinden biri de WhatsApp duvar kağıdı değiştirme özelliği. WhatsApp duvar kağıdı değiştirme özelliği temel olarak WhatsApp görüşmelerimizin arka planlarını çok daha kişisel hale getirmemize imkan tanıyor. WhatsApp içerisindeki ayarlardan erişebileceğiniz bı özellik sayesinde dilerseniz galerinizden, dilerseniz WhatsApp tarafından kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan WhatsApp Wallpaper uygulaması içerisindeki WhatsApp duvar kağıtları arasından bir fotoğrafı seçerek arka planınız yapabiliyorsunuz. Bu yazımızda da bu işlemi nasıl gerçekleştirebileceğinizi resimli olarak anlatacağız.

Eğer WhatsApp'ın Android kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu WhatsApp Wallpaper uygulamasını indirerek WhatsApp için özel olarak tasarlanmış duvar kağıtlarını kullanmak isterseniz bu bağlantıyı kullanabilirsiniz:

WhatsApp görüşmelerinizin arka planını değiştirmek için ilk olarak WhatsApp uygulamasını açın ve ekranın sağ üst tarafındaki menü tuşuna tıklayarak "Ayarlar" bölümüne girin:

Ayarlar menüsü açıldığında karşımıza çıkan seçeneklerden "Sohbet Ayarları" seçeneğini seçiyoruz:

Sohbet ayarları açıldığında "Duvar Kağıdı" seçeneğinin üzerine dokunun:

Duvar Kağıdı seçeneğinin üzerine dokunduktan sonra karşımıza bir ileti kutusu gelecek: 

Bu ileti kutusu içerisinde yer alan "Dökümanlar" seçeneğine dokunduğumuzda fotoğraf galerimize gidiyoruz ve WhatsApp'ta kullanacağımız duvar kağıdını kendi fotoğraflarımız arasından seçiyoruz. Eğer WhatsApp Wallpaper uygulaması içerisinde yer alan duvar kağıtlarından birini kullanmak isterseniz WhatsApp seçeneğinin üzerine tıklayabilirsiniz.

Daha önceden değiştirdiğiniz duvar kağıtları hoşunuza gitmiyorsa ve WhatsApp duvar kağıdınızı varsayılan haline geri döndürmek istiyorsanız "Varsayılan" seçeneğine dokunabilirsiniz. Eğer WhatsApp'taki duvar kağıtlarını (varsayılan duvar kağıdı da dahil olmak üzere) tamamen kaldırmak istiyorsanız "Duvar kağıdı yok" seçeneğini seçebilirsiniz.

WhatsApp duvar kağıdını değiştirdiğinizde karşınıza şuna benzer bir görünüm çıkabilir:

WhatsApp uygulamasını indirmek için:

Akıllı Telefonlarla Süper Fotoğraflar Çekmenin Sırları

YORUMLAR