WhatsApp Kişi Engelleme ve Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Yazımızda kişi engellemeyi ve engel kaldırmayı nasıl yapabileceğinizi resimli olarak anlattık

WhatsApp Kişi Engelleme ve Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Merhaba Tamindir takipçileri, bildiğiniz üzere WhatsApp günümüzün en yaygın olan kullanılan iletişim araçlarından biri halinde. İlk olarak mobil anlık mesajlaşma ihtiyaçlarımızı karşılayan WhatsApp sonrasında masaüstü arayüzü ile karşımıza çıktı ve sesli arama özelliğini de kazandı. WhatsApp'ın attığı bu son adımlarla daha da fazla kullanıcıya hitap etmesi bekleniyor. WhatsApp hemen hemen hepimizin akıllı telefonunda yüklü halde. Hal böyle olunca birçok istenmeyen mesaj ve yazışmayla da karşılaşabiliyoruz. Neyse ki WhatsApp'ın bu istenmeyen mesaj ve yazışmaları önleyebilmeniz için kendi içerisinde bir engelleme sistemi bulunmakta. Biz de bu yazımızda ilk olarak WhatsApp kişi engelleme işini nasıl yapabileceğinizi, sonrasında da WhatsApp engel kaldırma işini nasıl yapabileceğinizi resimli bir şekilde anlatacağız.

WhatsApp kişi listenizde yer alan birinin size mesaj göndermesini ve sizi WhatsApp üzerinden aramasını engellemek için ilk öncelikte telefonunuzda WhatsApp uygulamasını açın ve engellemek istediğiniz kişinin sohbet penceresini açın. Resimde sağ üst köşede işaretli olan bölüme dokunarak menüyü açın ve alttaki "Diğer" bölümünün üzerine dokunun: 

Diğer bölümünün üzerine dokunduğunuzda karşınıza yeni seçenekler çıkacak. Yeni seçeneklerden "Engelle" seçeneğine dokunduğunuzda o kişiden artık mesaj ve WhatsApp araması almayacaksınız.

WhatsApp üzerinde yanlışlıkla veya isteğinizle engellediğiniz bir kişinin engelini kaldırmak için ise 2 farklı yöntem mevcut. İlk yöntem tıpkı az önceki gibi sohbet penceresi üzerinden yapılıyor. Sağ üst köşedeki bölüme dokunarak açtığınız menüden "Diğer" seçeneğini seçiyorsunuz ve sonrasında "Engellemeyi kaldır" seçeneğini seçiyorsunuz:

Bu yöntem ile kişilerin engelini teker teker kaldırabilirsiniz. Eğer hangi kişileri engellediğinizi toplu olarak görmek ve engelleri toplu olarak kaldırmak isterseniz Ayarlar menüsü altındaki seçenekleri de kullanabilirsiniz. Bu iş için öncelikle WhatsApp ana ekranından "Ayarlar" menüsünü açın:

Ayarlar menüsü altından "Hesap" seçeneğini seçiyoruz:

Hesap ayarları altından "Gizlilik" seçeneğini seçiyoruz:

Gizlilik ayarları altında "Engellenmiş kişiler" bölümünü göreceksiniz. Size bu ekranda kaç kişiyi engellediğiniz de gösteriliyor. Eğer bu bölümün üzerine dokunursanız engellediğiniz bütün kişiler listelenecektir:

Engeli kaldırmak istediğiniz kişinin üzerine dokunduğunuzda engellemeyi kaldırmaya onay verip vermediğiniz sorulacak:

Umarız yazımız size yardımcı olmuştur. WhatsApp ile ilgili diğer kullanışlı yazılarımıza bu bağlantıları kullanarak göz atabilirsiniz:

WhatsApp'ta Bugüne Kadar Kaç Mesaj Attınız?

WhatsApp Sesli Arama Nasıl Yapılır?

Whatsapp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır

YORUMLAR