Windows 10 Giriş Şifresi Kaldırma

Windows 10 Giriş Şifresi Kaldırma Nasıl Yapılır? - Bu yazımızda giriş şifresini nasıl kaldırabileceğinize daha yakından göz atacağız.

Windows 10 Giriş Şifresi Kaldırma

Windows 10 Giriş Şifresi Kaldırma Nasıl Yapılır? - Microsoft, Windows 10 sürümünde kullanıcıların veri güvenliği sağlayabilmesi adına çeşitli koruma yöntemleri sunuyor. Bu sayede belirlediğiniz şifre ile bilgisayarınızı açabiliyor ve bu şifreye sahip olmayan kişileri bilgisayarınızdan ve dolayısı ile verilerinizden uzak tutabiliyorsunuz.

Öte taraftan bilgisayarınızı yalnızca evde kullanıyorsanız ve ekranı her açtığınızda şifre girmek sizi bıktırdıysa, giriş şifresini nasıl kaldıracağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Biz de bu yazımızda sizler için bu işlemi kolay bir şekilde yapabilmenizi sağlayan adımları bir araya getirdik.

Windows 10 Giriş Şifresi Nasıl Kaldırılır?

Peki Windows 10 Giriş Şifresi Kaldırma Nasıl Yapılır?

  1. Win + R tuşuna basın.
  2. Açılan 'Çalıştır' penceresine tıklayın.
  3. 'control userpassword2' ya da 'netplwiz' komutlarını yazın.
  4. Komutların ardından Kullanıcı Hesapları ekranı açılacak.
  5. 'Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girilmelidir' yazısının yanındaki tiki kaldırın.
  6. 'Tamam'a tıklayın.

Bilgisayarınızı açıp ana ekran iken Win + R tuşlarına basın. Bu tuşlara bastıktan sonra hemen sol alttaki menüde Çalıştır isimli komut penceresi açılacak. Bu pencereye ya control userpassword2 ya da netplwiz komutlarından birisini girin ve enter tuşuna basın. Bunun ardından karşınıza Kullanıcı Hesapları isimli bir pencere daha gelecek.

Bu ekranda 'kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girilmelidir' isimli yazının yanındaki tiki kaldırın. Bunun ardından 'Tamam' tuşuna basın. Bunun ardından parolanız başarılı bir şekilde kaldırılmış olacak.

Tüm bu adımların ardından bilgisayarınızı açarken artık şifre görmek zorunda kalmayacaksınız. Yapmanız gereken tek şey bilgisayarınızı ilk açtığınızda 'oturum aç' butonuna basmak olacak. Bu sayede herhangi bir parola ya da şifre girmenize gerek kalmadan ana ekrana erişebileceksiniz.

Yine de bilgisayarınız başkalarının da erişebileceği ortak bir alanda yer alıyorsa verilerinizi güvenli bir şekilde saklayabilmek için şifre ya da parola kullanmayı düşünebilirsiniz.

Peki siz hazırladığımız bu rehber hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu rehberde yer alan bilgiler işinize yaradı mı? Bu konu hakkındaki görüşlerinizi hemen aşağıda yer alan yorumlar sekmesinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

YORUMLAR