Windows 10 Giriş Şifresi Kaldırma

Windows 10 giriş şifresi kaldırma nasıl yapılır? Bu yazımızda Windows 10 giriş şifresi nasıl kaldırılır sorusuna daha yakından göz atacağız.

Windows 10 Giriş Şifresi Kaldırma

Windows 10 giriş şifresi kaldırma nasıl yapılır? - Microsoft, Windows 10 sürümünde kullanıcıların veri güvenliği sağlayabilmesi adına çeşitli koruma yöntemleri sunuyor. Bu sayede belirlediğiniz şifre ile bilgisayarınızı açabiliyor ve bu şifreye sahip olmayan kişileri bilgisayarınızdan ve dolayısı ile verilerinizden uzak tutabiliyorsunuz. Peki ama artık gerekli değilse, Windows 10 giriş şifresi nasıl kaldırılır?

Windows 10 Ürün Anahtarı Nasıl Öğrenilir?
NASIL YAPILIR

Windows 10 Ürün Anahtarı Nasıl Öğrenilir?

Eğer Windows 10 lisansınızı başka bir bilgisayara aktarmak istiyorsanız ya da yalnızca sürüm yükselttiyseniz kullanmakta olduğunuz ürün anahtarına ihtiyaç duyabilirsiniz.

Öte taraftan bilgisayarınızı yalnızca evde kullanıyorsanız ve ekranı her açtığınızda şifre girmek sizi bıktırdıysa, giriş şifresini nasıl kaldıracağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Biz de bu yazımızda sizler için bu işlemi kolay bir şekilde yapabilmenizi sağlayan adımları bir araya getirdik.

Windows 10 Giriş Şifresi Kaldırma Nasıl Yapılır?

  • Win + R tuşuna basın.
  • Açılan Çalıştır penceresine tıklayın.
  • control userpassword2 ya da netplwiz komutlarını yazın.
  • Yazdıktan sonra Enter butonuna basın.
  • Komutların ardından Kullanıcı Hesapları ekranı açılacak.
  • 'Kullanıcı Bu Bilgisayarı Kullanmak için Bir Ad ve Parola Girilmelidir' yazısının yanındaki tiki kaldırın ve Tamam butonuna basın.

Windows 10'da kullandığınız giriş şifresini kaldırmak için öncelikli olarak bilgisayarınızı açın ve ana ekranda iken Win + R tuşlarına aynı anda basın. Bu tuşlara bastıktan sonra hemen sol alttaki tarafta Çalıştır isimli komut penceresi açılacaktır.

Bu pencereye control userpassword2 ya da netplwiz komutlarından istediğiniz birisini girin ve ardından Enter butonuna basın. Bu arada her iki komut da aynı ekranı açacağı için ikisi arasından hangisini seçtiğinizin herhangi bir önemi bulunmuyor.

İşleme devam ettiğinizde, karşınıza Kullanıcı Hesapları isimli bir pencere gelecek. Bu ekranda Kullanıcı Bu Bilgisayarı Kullanmak için Bir Ad ve Parola Girmelidir isimli bir alan göreceksiniz. Bu alanın yanında yer alan tiki kaldırın ve Tamam butonuna basın.

Tüm bu adımların ardından bilgisayarınızı açarken artık şifre görmek zorunda kalmayacaksınız. Yapmanız gereken tek şey bilgisayarınızı ilk açtığınızda 'oturum aç' butonuna basmak olacak. Bu sayede herhangi bir parola ya da şifre girmenize gerek kalmadan ana ekrana erişebileceksiniz.

Yine de bilgisayarınız başkalarının da erişebileceği ortak bir alanda yer alıyorsa verilerinizi güvenli bir şekilde saklayabilmek için şifre ya da parola kullanmayı düşünebilirsiniz. Peki siz hazırladığımız bu rehber hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu rehberde yer alan bilgiler işinize yaradı mı? Bu konu hakkındaki görüşlerinizi hemen aşağıda yer alan yorumlar sekmesinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Başkasının WhatsApp Hesabına Nasıl Girilir? En Kolay Çalma ve Ele Geçirme Yöntemi
NASIL YAPILIR

Başkasının WhatsApp Hesabına Nasıl Girilir? En Kolay Çalma ve Ele Geçirme Yöntemi

Çeşitli nedenlerden ötürü başka birine ait WhatsApp hesabına giriş yapmak istiyorsanız, başkasının WhatsApp hesabı nasıl ele geçirilir sorusunun yanıtını merak ediyor olabilirsiniz.

YORUMLAR