Windows 10 PC Adı Değiştirme

Windows 10 PC adını değiştirme işlemini adım adım gösteriyoruz.

Windows 10 PC Adı Değiştirme

Microsoft, her ne kadar Windows 10 işletim sistemini kurarken bilgisayarımızın adını belirleme seçeneği sunsa da bazen sabırsız davranıp es geçebiliyoruz. Bu şekilde yaptığımızda varsayılan olarak bilgisayarımıza harf ve rakamlardan oluşan akılda kalması zor bir ad veriliyor. Böyle olunca da baika bir cihazı bilgisayarımızla eşleştirmemiz gerektiğinde veyahut PC ismi girmemiz gereken programlarda sorun oluyor. Bu rehber yazımızda Windows 10 PC’nizin adını değiştirmeyi adım adım gösteriyoruz.

Windows 10 kurulum işlemi esnasında tabii ki bilgisayarınızın adını belirlemeniz mümkün. Ancak ya bir anca önce masaüstünü görmek için bu adımları hızlıca geçtiyseniz? Windows 10 PC’nize ad vermenin gereksiz olduğunu düşünebilirsiniz ancak çok nadir de olsa PC ismine ihtiyaç duyduğunuz vakit işletim sisteminin kendi belirlediği saçma ismi yazmak zor olacaktır. Windows 10 PC adını değiştirmek için takip etmeniz gereken yol çok basit.

Modern Ayarlar Menüsünden:

  • Ayarlar – Sistem – Hakkında menüsü altında “Bilgisayarı Yeniden Adlandır”a tıklıyorsunuz ve Bilgisayarınızı yeniden adlandırın sayfasında tercih ettiğiniz adı yazıyorsunuz.

  • Yaptığınız değişikliğin etkin olması için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor ki zaten bu uyarı karşınıza çıkıyor.

Klasik Denetim Masasından:

Tabii ki klasik Denetim Masasını açıp Sistem ve Güvenlik – Sistem – Ayarları değiştir – Değiştir yolunu izleyerek te bilgisayarınızın adını değiştirmeniz mümkün ancak bu menüye ulaşmak biraz daha zor ve uzun sürdüğünden diğerini tercih etmenizi öneririm.

YORUMLAR