Windows 7/8/8.1 Ürün Anahtarı ile Windows 10 Etkinleştirme

Windows 7 / 8 / 8.1 ürün anahtarı ile Windows 10 etkinleştirme Threshold 2 güncellemesiyle mümkün.

Windows 7/8/8.1 Ürün Anahtarı ile Windows 10 Etkinleştirme

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10’un ilk büyük güncellemesi Threshold 2, geçtiğimiz günlerde herkesin indirilmesine sunulmuştu; bizler de Kasım ayı güncellemesiyle getirilen yenilikleri sizlerle paylaşmıştık. Bu güncellemenin en can alıcı noktası Windows 7, 8 veya 8.1 ürün anahtarı ile Windows 10 PC'nizi etkinleştirmenize izin vermesi. Peki eski Windows ürün anahtarınızı kullanarak Windows 10 PC’nizi nasıl etkinleştireceğinizi biliyor musunuz?

Windows 10 işletim sisteminin en büyük sıkıntılarından biri eski Windows sürümlerinin ürün anahtarlarını kabul etmemesi, lisans için kullanıcıyı yükseltmeye zorlamasıydı. Sistemlerini sıfırdan kurmak isteyen kullanıcılar Windows 7 veya Windows 8.1 lisanslarını kullanarak Windows 10’u etkinleştiremiyorlardı ancak Threshold 2 güncellemesiyle bu durum değişti. Son güncellemeyi aldıysanız artık Windows 10 temiz kurulumda eski ürün anahtarınızla sıkıntısız bir şekilde etkinleştirme yapabiliyorsunuz.

Bu noktada Windows 10’un son yapısının elinizde olması gerekiyor. Microsoft’un kendi sitesinden indirebileceğiniz medya oluşturma aracını kullanarak ISO dosyasını elde etmeniz mümkün. (Yükleme medyası oluşturmayı bilmiyorsanız blog yazımızdan kopya çekebilirsiniz. Aynı şekilde temiz kurulum yapmayı da Windows 10 Temiz Kurulum yazımızdan öğrenebilirsiniz.)

Windows 10 temiz kurulum esnasında ürün anahtarı gireceğiniz yeri atlayıp kurulumu tamamladıktan sonra Windows 7 / Windows 8.1 ürün anahtarınızı AyarlarGüncelleştirme ve GüvenlikEtkinleştir altında bulunan Ürün Anahtarını Değiştir alanına yazarak Windows 10 PC’nizi eski lisansınızla kolaylıkla ve de sorunsuzca etkinleştirmiş oluyorsunuz.

Windows 10 ISO Dosyası Nasıl İndirilir?

Windows 10 Temiz Kurulum Nasıl Yapılır?

YORUMLAR