Yeni Başlayanlar İçin Skype Rehberi

Yazımızda nasıl Skype hesabı açacağınızı ve Skype kullanmaya başlayacağınızı resimli olarak anlatıyoruz

Skype Yapılandırması

Skype hesabımızla Skype üzerinde giriş yaptıktan sonra karşımıza bir yapılandırma sihirbazı gelecek. Bu sihirbaz temel olarak sesli ve görüntülü konuşma ayarlarımızı yapmamıza ve profil resmi belirlememize yardımcı oluyor.

İlk adımda hoparlörlerimizi test ediyoruz, mikrofon ayarlarımızı yapıyoruz ve görüntülü konuşma için kullanacağımız web kamerasını seçiyoruz. Bu adımda Skype üzerinde iletişim kurmak için gerekli olan ekipmanlarımızın çalışıp çalışmadığını öğrenebiliriz. Eğer hoparlörlerinizden ses alıyorsanız, mikrofonunuzdan kendi sesinizi duyuyorsanız ve web kameranızdan görüntü alıyorsanız aşağıdaki "Devam et" tuşuna tıklayabilir ve bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Bir sonraki adımda Skype üzerinde kullanacağımız profil resmini seçiyoruz. Bu iş için web kameramız aracılığıyla çekeceğimiz bir fotoğrafı kullanabilir veya bilgisayarımızda kayıtlı olan fotoğraflardan birini kullanabiliriz. Bilgisayarımızda kayıtlı olan fotoğraflardan birini kullanmak için sayfanın sağ altındaki "Gözat" tuşunun üzerine tıklıyoruz ve profil fotoğrafı yapacağımız resmi seçerek "Bu resmi kullan" tuşuna tıklıyoruz. Skype bize fotoğrafımızı yakınlaştırıp uzaklaştırma imkanı da veriyor:

Bu adımdan sonra artık Skype kullanmaya başlayabiliriz. Skype kullanımna başladıktan sonra bilmemiz gereken en önemli şey kişileri nasıl ekleyeceğimiz.

  1. Yeni Başlayanlar İçin Skype Rehberi
  2. Skype Hesabı Açma
  3. Skype Yapılandırması
  4. Skype Kullanımı

YORUMLAR