Youtube Music Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

YouTube Music, büyük bir potansiyele sahip olan bir müzik servisidir. Bu yazıda, YouTube Music aboneliğinizi nasıl iptal edeceğinizi öğreneceksiniz.

YouTube Music, büyük potansiyele sahip olan bir müzik servisidir. Geçtiğimiz aylarda ülkemizde hizmet vermeye başlayan YouTube Music’in deneme sürümünü ücretsiz olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız ve kesintisiz bir müzik dinleme olanağı sunan YouTube Music, aylık 13.99 TL abonelik ücretine sahip. YouTube Music’in Apple Music ve Spotify gibi ciddi rakipleri bulunuyor.

YouTube Music’ten memnun kalmazsanız, deneme sürümü sona ermeden önce aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. YouTube Music’te abonelik iptali işlemleri oldukça kolaydır. Bu yazıda, YouTube Music aboneliğinizi nasıl iptal edeceğinizi öğreneceksiniz.

YouTube Music Uygulaması Üzerinden Abonelik Nasıl İptal Edilir?

 1. Akıllı telefonunuzda yüklü olan YouTube Music uygulamasına girin.
 2. YouTube Music uygulamasının sağ üst kısmında yer alan profil fotoğrafınıza dokunun.
 3. Açılan sayfa üzerinden “Ücretli üyelikler” menüsüne dokunun.
 4. Bu işlemin ardından YouTube Music abonelik sayfası açılacaktır. Bu sayfa üzerinde yer alan “Devre dışı bırak” seçeneğine dokunun.
 5. Daha sonra “İptal Et” seçeneğine dokunun ve ardından YouTube Music üyeliğinizi neden iptal ettiğinize dair bir nedeni seçerek “İleri” butonuna dokunun. İsterseniz “Duraklat” seçeneğine dokunarak üyeliğinizi 6 aya kadar duraklatabilirsiniz.

Web Tarayıcısı Üzerinden YouTube Music Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

 1. Öncelikle kullandığınız web tarayıcısı üzerinden YouTube Music’in resmi web sitesine girin.
 2. Daha sonra web sayfasının sağ üst kısmında bulunan profil fotoğrafına tıklayın.
 3. Açılan menü penceresi üzerinden “Ücretli Üyelikler” seçeneğine tıklayın.
 4. Bu işlemin ardından üyelikler sayfası açılacaktır. Üyelikler sayfasında “Üyeliği Yönet” yazısına tıklayın.
 5. Daha sonra mavi renge sahip olan “Devre dışı bırak” yazısına  tıklayın. Bu işlemin sonucunda “Üyeliğinizi iptal etmeden duraklatabileceğinizi biliyor muydunuz?” yazılı olduğu bir pencere açılacaktır. Açılan pencerede “İptal et” ve Duraklat” olmak üzere iki ayrı buton yer alıyor. “İptal et” butonuna tıklayarak üyeliğinizi iptal edebilir, “Duraklat” butonuna tıklayarak üyeliğinize ne kadar süre ara vereceğinizi belirterek (1 ile 6 ay arası seçim yapılabiliyor) duraklatabilirsiniz.
 6. YouTube Music üyeliğinizi iptal etmek için “İptal” butonuna tıklayın ve ardından “Evet, iptal et” butonuna tıklayn.

YORUMLAR