YouTube Premium Nedir? Özellikleri ve Fiyatı

YouTube Premium nedir, özellikleri neler sorularını soran kişiler, YouTube Premium fiyatı ne kadar sorusunun da yanıtını merak ediyor. İşte soruların yanıtı!

YouTube Premium, özellikleri ile ön plana çıkan bir hizmettir. Peki, dünya çapında çok fazla sayıda kişi tarafından tercih edilen YouTube Premium, kullanıcılara neler sunuyor? Bu yazıda popüler hizmete dair merak edilen bazı soruları yanıtlayacağız.

Dünyanın en büyük video paylaşım platformlarından biri olan Youtube, günümüzde internet kullanıcıları tarafından yoğun ilgi görüyor. Çeşitli içerik üreticilerin videolarını yayımlayabildiği Youtube platformu, son yıllarda eklenen yeni özellikler ile giderek kapsamlı bir platform hâline geldi.

Yıllardır popülerliğini devam ettirerek oldukça büyük bir başarının altına imza atan platformda ücretsiz ve ücretli olmak üzere iki farklı sürüm bulunuyor. YouTube Premium olarak ücretli versiyon, kullanıcılara çeşitli avantajlar sunuyor. Peki, YouTube Premium nedir, fiyatı ne kadar?

YouTube Premium Nedir?

Tüm dünyada çok fazla sayıda kişi tarafından tercih edilen YouTube Premium, popüler video paylaşım hizmeti tarafından sunulan ücretli abonelik planıdır. Aylık belirli bir ücret ödeyerek abone olabileceğiniz hizmet ile beraber bazı avantajlar elde edebiliyorsunuz.

Dünyanın en büyük video paylaşım platformlarından bir tanesi olan Youtube'un ücretsiz sürümünde videoları izlerken karşınıza çeşitli reklamlar çıkabiliyor. Bu durum, kullanım deneyimini önemli ölçüde olumsuz yönde etkileyebiliyor.

Youtube Premium ise kullanıcı deneyimini iyileştirmek için reklamsız bir Youtube deneyimi sağlıyor. Bu hizmet, yalnızca reklamları ortadan kaldırmıyor, aynı zamanda çeşitli birtakım özel imkanları da beraberinde getiriyor. Peki, YouTube Premium özellikleri neler?

YouTube Premium Özellikleri Neler?

  • Reklamsız Videolar
  • İnternetsiz Video İzleme
  • Arka Planda Oynatma
  • Youtube Music

Reklamsız Videolar

Akıllı televizyon, akıllı telefon, bilgisayar veya tablet üzerinden YouTube'da bir video izlemek istediğinizde videonun çeşitli kısımlarında reklamlar çıkıyor. Araya giren reklamlar, izleme deneyimini olumsuz yönde etkiliyor. YouTube Premium ise reklamsız bir deneyim sunarak bu sorunu ortadan kaldırıyor. Bu sayede herhangi bir reklam ile karşılaşmadan videoları izleyebiliyorsunuz.

İnternetsiz Video İzleme

Programsız YouTube video indirme işlemini gerçekleştirmenizi sağlayan çeşitli üçüncü taraf hizmetler bulunuyor. Bu hizmetler aracılığı ile herhangi bir program yüklemeden videolar indirebiliyorsunuz. Üçüncü taraf hizmet kullanmak isteyemeyen internet kullanıcıları için YouTube Premium'da harika bir özellik bulunuyor.

Youtube Premium, videoları cihazınıza indirerek daha sonra izleme imkânı da sunuyor. Bu özellik, internet bağlantısının olmadığı zamanlarda oldukça basit bir şekilde video izleyebilmenize olanak tanıyor. İndirilen videolar cihazınızda 30 gün boyunca saklanıyor.

Arka Planda Oynatma

Arka planda oynatma özelliği, yıllardır milyonlarca Youtube kullanıcısının en büyük isteklerinden biriydi çünkü Youtube’da bir video açtığınızda platform bu videoyu arka planda izlemeye imkân tanımıyordu. Yani videoyu izleyebilmek için Youtube ekranının açık kalması hatta aktif olarak uygulamayı kullanmak gerekiyordu.

Popüler abonelik hizmeti Youtube Premium’da arka planda oynatma özelliği mevcut. Bu özellik ile beraber artık müzik dinlerken başka uygulamalar arasında geçiş yapabilir. Böylelikle YouTube ekranının açık kalmasına gerek kalmaz.

Youtube Music

Yazılım devi Google tarafından geliştirilen Youtube Music uygulaması, en popüler internetsiz müzik dinleme uygulamaları arasında yer alıyor. Oldukça başarılı arayüzü sayesinde kolay bir kullanım sunan hizmet, reklamsız bir müzik deneyimi sunuyor. İstediğiniz şarkıyı istediğiniz zaman herhangi bir reklam ile karşılaşmadan dinleyebilme imkânına sahipsiniz.

Youtube Music hizmetinde tıpkı Youtube’da olduğu gibi internet bağlantısı olmadan müzik dinlenebiliyor. Müzikleri ya da oynatma listelerini indirebilir ve internet bağlantısı olmadığı zamanlarda dinleyebilirsiniz. Yine aynı şekilde indirilen videolar 30 gün boyunca cihazınızda saklanıyor.

YouTube Premium Fiyatı Ne Kadar?

  • Bireysel Aylık: 29,99 TL
  • Bireysel Yıllık: 299,99 TL
  • Aile Aylık: 59,99 TL
  • Öğrenci Aylık: 19,49 TL

Bireysel Aylık Paket Fiyatı

Youtube Premium'u belirli bir süre boyunca ücretsiz olarak kullanma imkânına sahipsiniz. Sunulan özellikleri beğendiyseniz ve hizmeti kullanmaya devam etmek istiyorsanız bir ücret ödeyerek abone olabilirsiniz. Bireysel paketin aylık abonelik ücreti 29,99 TL olarak belirlendi.

Bireysel Yıllık Fiyatı

Popüler hizmet, Bireysel paket için yıllık olarak bir ödeme planı sunarak maddi açıdan tasarruf sağlıyor. Bireysel pakete yıllık abone olmak için 299,99 TL ödemeniz gerekiyor.

Aile Aylık Fiyatı

59,99 TL aylık ücret karşılığında abone olabileceğiniz Aile paketi, 5 aile üyesine kadar kullanım imkânı sağlıyor.

Öğrenci Aylık Fiyatı

Öğrenci paketinin aylık abonelik ücreti 19,49 TL şeklinde belirlendi. Bu paketten koşulları sağlayan öğrenciler faydalanabiliyor.

Not: Dünya genelinde çok fazla sayıda kişinin tercih ettiği abonelik planı YouTube Premium'un fiyatı, zaman içerisinde değişebilir.

YouTube MP3 Dönüştürme Nasıl Yapılır? Youtube MP3 Dönüştürücü
NASIL YAPILIR

YouTube MP3 Dönüştürme Nasıl Yapılır? Youtube MP3 Dönüştürücü

Dünyanın en çok video izleme ve müzik dinleme platformu YouTube, milyonlarca kullanıcıya her geçen gün ulaşmaya devam ediyor.

Bu yazıda YouTube Premium nedir sorusu dahil olmak üzere bazı soruları yanıtladık. Konu ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın. Ayrıca popüler platformda bulunan kısa videoları indirmek istiyorsanız YouTube Shorts videoları nasıl indirilir sorusunu yanıtladığımız yazıya göz atabilirsiniz.

YORUMLAR