YouTube Video Görselleri Nasıl İndirilir?

YouTube Video Görselleri Nasıl İndirilir?

YouTube'a yüklenen her videonun, o videoya dair ön bilgiler sunan thumbnail ismi verilen küçük fotoğrafları da bulunuyor. YouTube tarafından farklı boyutlara ayrılan bu fotoğrafların indirilmesi de mümkün. Bunun için küçük birkaç bağlantı adresi numarası yapmanız yeterli. 

Her videoya beş farklı boyutta ve çözünürlükte thumbnail ayarlayan YouTube üzerinden, bu fotoğraflara ulaşabilir ve bilgisayarlara indirebilirsiniz. Bunun için hemen aşağıdaki küçük bağlantı adresini kullanarak, kolayca bu resimleri görebilir, Google üzerinden arama yaparak da bu resimleri bulabilirsiniz. Bunun için ilk adım doğru adresi bulmak. Bunun yolu da çok kolay:

1- YouTube Thumbnail Adresi

http://img.youtube.com/vi/-youtube-bağlantı-adresi-/maxresdefault.jpg

Yukarıdaki bağlantı adresi, her video için geçerli. Bizim şeklinde -youtube-bağlantı-adresi- belirttiğimiz yere, herhangi bir videonun uzantısını koyuyorsunuz. Örneğin; https://youtu.be/pyvvsJ_DXl8 adresinin uzantısı pyvvsJ_DXl8. Bu uzantıyı alıp yukarıdaki bağlantıya iliştiriyoruz: http://img.youtube.com/vi/pyvvsJ_DXl8/maxresdefault.jpg. Sonuç olarak bizim videolarımızdan birinin kaliteli bir resmine böylece ulaşabiliyorsunuz. Diğer çözünülükler için ise sırayla şu adresleri ziyaret etmeniz yeterli.

2- Varsayılan Thumbnail Adresi

http://img.youtube.com/vi/-youtube-bağlantı-adresi-/default.jpg

3- Yüksek Kaliteli Thumbnail Adresi

http://img.youtube.com/vi/-youtube-bağlantı-adresi-/hqdefault.jpg

4- Orta Kaliteli Thumbnail Adresi

http://img.youtube.com/vi/-youtube-bağlantı-adresi-/mqdefault.jpg

5- Standart Thumbnail Adresi

http://img.youtube.com/vi/-youtube-bağlantı-adresi-/sddefault.jpg

6- Maksimum Kaliteli Thumbnail Adresi

http://img.youtube.com/vi/-youtube-bağlantı-adresi-/maxresdefault.jpg

7- Google Arama ile

İlk başlıkta bağlantı adresini verdiğimiz videomuzun ismi "Samsung Galaxy S8+ İnceleme (Türkiye'de İlk)" şeklindeydi. Bu başlığı direkt olarak aratarak, Görseller ksımında videonun resimlerinden birine ulaşmanız mümkün. Başka dillerde olan başlıklar için de bu geçerli. 

8- YouTube Data API

Bu yolu kullanmak için biraz olsun kod bilmeniz de fayda var. YouTube Data API adresi üzerinde yer alan küçük uygulamalar aracılığıyla YouTube'un kendi verilerinin bir kısmına ulaşabiliyorsunuz. Eğer yukarıdaki yollardan hiçbiri o fotoğrafa ulaşmanıza olanak sağlamıyorsa, kod bilginizi konuşturarak bu uygulamalar arasından da o fotoğrafa ulaşabilirsiniz. 

Girişimcileri Destekleyen YouTube Kanalı, 'Çay Kahve İnsan' 1 Yaşında

YouTube, Mobil Canlı Yayın Protokolünü Değiştirdi

YouTube Android Uygulaması Güncellenecek, Bakın Neler Değişecek

YORUMLAR