Artık Bilgisayarlarınız Çökmeyecek

PC’ler genellikle çökmez. Çünkü yazılım ve donanım geliştiricileri böyle bir durumun gerçekleşmesine sebep olacak tüm aşamaları ortadan kaldırmak için ellerinden gelenin en iyisini yaparlar. Bellek sızıntıları ve hatalar ise hala çökmelere ve mavi ekranı

Artık Bilgisayarlarınız Çökmeyecek

PC’ler genellikle çökmez. Çünkü yazılım ve donanım geliştiricileri böyle bir durumun gerçekleşmesine sebep olacak tüm aşamaları ortadan kaldırmak için ellerinden gelenin en iyisini yaparlar. Bellek sızıntıları ve hatalar ise hala çökmelere ve mavi ekranın gelmesine sebep olmakta.

Londra Üniversitesi’nden bilim adamları hiç çökmeyecek bir bilgisayar yaptıklarına inanıyorlar. Sistemik bilgisayar adını verdikleri bu bilgisayar, verileri, onlarla ne yapılması gerektiği hakkındaki talimatlarla birleştiriyor ve daha sonra sonuçları ayrı sistemlere bölüştürüyor. Bir başka deyişle, bilgisayar; işlemlerin bellekten sürüklendiği ve sonra çalıştırıldığı, ardından hafızada geri saklandığı liste şeklindeki talimatlar kullanmıyor.

Bu bilgisayar tümüyle çoklu görev yapmakta. Aslında sadece öyle bir izlenim vermekte.

Yeni bilim adamının bu bilgisayarın veriyi anında onardığına yönelik bir hikâyesi bile var. Ne yazık ki bu nitelikteki PC’ler için biraz daha beklemek gerekecek. 

Skype, Trafiğini Yüzde 44 Oranında Artırarak Rekor Kırdı

YORUMLAR