ASUS, İlk Gerçek Kablosuz Oyuncu Kulaklığını Satışa Sundu

ASUS, ilk gerçek kablosuz ROG oyuncu kulaklığı olan Cetra True Wireless kulaklıklarını piyasaya sürdü. İşte detaylar!

ASUS, İlk Gerçek Kablosuz Oyuncu Kulaklığını Satışa Sundu

ASUS Republic of Gamers (ROG), ilk gerçek kablosuz ROG oyuncu kulaklığı modeli olan Cetra True Wireless’ın Türkiye’de satışa sunulduğunu duyurdu. Etkileyici oyun sesleri ve müzik deneyimi için Hibrit Aktif Gürültü Engelleme (ANC) teknolojisinden yararlanan bu kulaklıklar düşük gecikme süreli kablosuz bağlantı performansı sunuyor. Böylece oyuncular sadece kusursuz sesler değil rekabetçi oyunlarda seslerin ve görüntülerin tamamen senkronize olduğu gecikmesiz bir oyun deneyimi de elde ediyor.

ROG Cetra True Wireless kulaklıklar, ekrandaki görüntü ile oyun sesleri arasında daha üstün senkronizasyon için düşük gecikmeli kablosuz bağlantı performansı sunuyor. ROG Cetra True Wireless bu özelliğiyle diğer çoğu Bluetooth gerçek kablosuz kulaklığı geride bırakıyor. ROG Cetra True Wireless’ın kesintisiz performansı, kablolu kulaklıklarla benzer seviyeye ulaşıyor.

ASUS, İlk Gerçek Kablosuz Oyuncu Kulaklığını Satışa Sundu

Aktif Gürültü Engelleme

ROG Cetra True Wireless gürültüyü tespit edip filtrelemek için ANC teknolojisinden yararlanıyor. Kulaklıkların içindeki küçük mikrofonlar istenmeyen sesleri engelliyor. ROG Cetra True Wireless gürültülü ortamlarda bile ister müzik dinlesinler ister oyun oynasınlar kullanıcılara her zaman etkileyici bir ses deneyimi yaşatıyor.

ROG Cetra True Wireless’ta özel olarak ayarlanmış 10 mm ASUS Essence sürücüleri ve hava geçirmez bölmeler bulunuyor. Bu sayede ürün, orta ve yüksek frekanslarda zengin ve net sesler ve güçlü baslarla gerçekçi bir ses deneyimi sunuyor.

ASUS, İlk Gerçek Kablosuz Oyuncu Kulaklığını Satışa Sundu

Her Zaman Hazır

ROG Cetra True Wireless kullanıcıları tek şarjda 5,5 saat boyunca oyun oynayıp müzik dinleyebiliyor. Ürünle gelen şarj kutusu da ekstra 21,5 saat dinleme süresi ekliyor. Böylece 27 saate varan toplam pil ömrü elde ediliyor. Cihazın kullanılamadığı süreyi minimuma indirmek için ise hızlı şarj teknolojisinden yararlanılıyor. Kullanıcılar 10 dakikalık şarj ile 1,5 saat dinleme süresi elde edebiliyor. Şarj kutusu USB-C veya uyumlu kablosuz şarj cihazlarıyla şarj edilebiliyor. ROG Cetra True Wireless ayrıca sıvı sıçramalarına karşı IPX4 sınıfı korumaya sahip. Böylece kullanıcılar her hava koşulunda kulaklıklarının tadını çıkarabiliyor.

ASUS, İlk Gerçek Kablosuz Oyuncu Kulaklığını Satışa Sundu

ROG Cetra True Wireless Teknik Özellikleri

 • Bağlantı: Bluetooth® 5.0
 • Frekans Tepkisi: 20Hz–20kHz
 • Özdirenç: 32 ohm
 • Sürücüler: 10 mm neodim mıknatıs
 • Pil: 40 mAh, 5 saat pil ömrü
 • Mikrofon Ses Alış Biçimi: Çok yönlü
 • Mikrofon Frekans Tepkisi: 100Hz–10kHz
 • Duyarlılık: -38dB
 • Yazılım: Armoury Crate Mobile / Armoury Crate
 • Boyutlar: 434 x 284 x 260 mm (G x D x Y)
 • Ağırlık: 66 g
 • Paket İçeriği: 2 çift kulaklık ucu, 60 cm şarj kablosu, Hızlı Başlangıç Kılavuzu

YORUMLAR