Facebook Home Hayal Kırıklığı Yarattı

Facebook'un yeni mobil uygulaması Home çıkış yaptı yapmasına ama görünen o ki Google Play üzerinden uygulamayı indiren kullanıcılar uygulamadan pek memnun değil. Google Play üzerinde geçirdiği ilk haftasonu sonrasında kullanıcılar tarafından uygulamaya ve

Facebook Home Hayal Kırıklığı Yarattı

Facebook'un yeni mobil uygulaması Home çıkış yaptı yapmasına ama görünen o ki Google Play üzerinden uygulamayı indiren kullanıcılar uygulamadan pek memnun değil. Google Play üzerinde geçirdiği ilk haftasonu sonrasında kullanıcılar tarafından uygulamaya verilen ortalama puan 2.3 civarlarında kaldı ki bu da Facebook Home'un bekleneni veremediğinin açık bir göstergesi.

Kullanıcıların uygulama ile ilgili en çok şikayet ettikleri konuların başında uygulamanın telefonları üzerinde gereksiz bir yer işgal etmesi ve telefonun işleyiş mantığını değiştirmesi geliyor. Bunun başlıca sebebi kullanıcıların Facebook Home uygulamasını yeni bir Facebook uygulaması olarak düşünerek telefonlarına indirmiş olması olabilir.

Gerçekten de Facebook Home uygulaması bu noktada Android telefonunuzun işleyişiyle ilgili radikal farklılıklar yaratmakta ve bu farklılıklar emin olun ki Facebook'u ön plana çıkaran değişiklikler değil. Birçok kullanıcı da Facebook Home kurulu telefonları üzerinde arama ekranına geçişin daha uzun sürdüğü ve ekran araçlarına ulaşmanın güçleştiğini dile getirmekte.

Mobil editörümüz Onur Şendere yakın zaman içerisinde Facebook Home ile ilgili detaylı bir inceleme yazısı hazırlayarak sizlere artılarını ve eksilerini anlatacak ama onun da uygulamaya çok sıcak baktığını söyleyemeyeceğim.

Facebook Home görünen o ki kullanıcılar tarafında gerçekten büyük bir hayal kırıklığıyla karşılandı. Sonuç olarak kimse daha iyi Facebook özelliklerine sahip olmak için telefonunun yavaşlamasını veya normal işleyişinin değişmesini istemez.

Cevat Yerli "Bir Oyunun Yüzde 60'ını Grafikler Oluşturur!"

YORUMLAR