Google Drive'ın Fiyatları Düştü

Google Drive'ın Fiyatları Düştü

Google'ın kullanıcılarına sunmuş olduğu bulut depolama servisi Google Drive'ın fiyatları yapılan açıklama ile birlikte düşürüldü. 15 GB'a kadar ücretsiz olarak kullanılabilen servis, daha yüksek alan kullanımlarında uygulanan aylık fiyatları düştü.

Google Drive'a ücretli olarak üye olan kullanıcılar artık 100 GB'lık alan için 4.99 Dolar yerine 1.99 Dolar ödeyecekler. 1 TB'lık alan kullanımı için üyeliği bulunan kullanıcılar ise 49.99 Dolar yerine 9.99 $ödeme yapacaklar. Fiyatları oldukjça düşüren Google'ın bu hamle ile amacının daha fazla kişinin bulut depolama servisinden yararlanabilmesi olarak görülüyor. Herkesin satın alarak istediği şekilde ve istediği yerde kullanabileceği uygun bir bulut depolama servisi sunmak isteyen Google, 10 TB'lık bulut depolama alanını 99.99 Dolardan sunmak için planlar yaptığını açıkladı.

Yeni fiyatlara geçiş için üyeliği bulunan kullanıcıların herhangi bir işlem yapması gerekmiyor. Otomatik olarak sistem üzerinde değişecek olan fiyatlar kullanıcı direk olarak etkileyecek. Google Drive kullanıcılarını sevindirecek olan bu haber, aynı zamanda bir çok kişinin Google Drive kullanmayha başlamasına neden olabilir.

Google'ın fiyatlarda yaptığı değişiklik rakiplerine karşı da avantaj elde etmesini sağladı. Popüler bulut depolama servislerinden Box, 100 GB'lık alanı 5 Dolara satarken, Dropbox ise 100 GB'ı 9.99 Dolara satıyor.

Bulut depolama servisleri ve kullandığınız bulut depolama servisi hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Windows 8 için VLC İndirilmeye Sunuldu

YORUMLAR