GoPro'nun Yeni Kamerası Hero3 Çıktı

Macera severlerin gözdesi GoPro kamera sistemlerinin yeni modeli GoPro Hero 3 çıktı. Bu yeni modelin 3 farklı donanım versiyonu piyasaya sürüldü. Bunlar fiyat seviyesine göre "Black Edition", "Silver Edition" ve "White Edition". Yapılan açıklamalara göre

GoPro'nun Yeni Kamerası Hero3 Çıktı

Macera severlerin gözdesi GoPro kamera sistemlerinin yeni modeli GoPro Hero 3 çıktı.

Bu yeni modelin 3 farklı donanım versiyonu piyasaya sürüldü. Bunlar fiyat seviyesine göre "Black Edition", "Silver Edition" ve "White Edition".

Yapılan açıklamalara göre yeni cihaz selefine göre yüzde 30 daha küçük ve yüzde 25 daha hafif. Cihazlarda iki kat daha hızlı işlemci ve wi-fi bağlantısı mevcut. Bu sayede cihazın iOS üzerinde çalışan uygulaması ile uzaktan kumanda imkanı mevcut.

White Edition önceki modele benzer özellikler gösteriyor. 5mp fotoğraf çekimi, 1080p'ye kadar video çekimi yapabiliyor. Bunun yanında Hero 3 serisinin ortak özelliği olan wi-fi üzerinden kontrol edilebiliyor. Kutusundan sualtı kılıfı, şarj aleti, pili ve tripod bağlama aparatı çıkıyor.

Silver Edition'da ise düşük modele göre yükselen fotoğraf  çekme gücü ön plana çıkıyor. 11mp fotoğraf çekebilme yeteneğine saniyede 10 kare fotoğraf çekebilme özelliği eklenmiş. Bunun dışında video yetenekleri ve wifi desteği aynı kalmış. Kutu içeriğinde White Edition'a göre fazladan 3 yönlü pivot kolu çıkıyor.

Black Edition ise serinin en üst modeli. Herkesin bekleyeceği üzere bu modelde video çekim yeteneği bir üst basamağa çıkmış durumda. 1080p video çekebilmeye ek olarak artık 4K (3840x2160) çözünürlükte de video çekimi yapılabiliyor. Fotoğraf çekme yetenği de bir hayli ilerlemiş durumda. 12mp çözünürlükte fotoğraf çekebilirken, saniyede 30 kare fotoğraf alabilme yeteneği de sporseverlerin oldukça hoşuna gidecek. Kutu içerisinden diğer modellere ek olarak wi-fi kumandası ve türlü bağlama ekipmanı çıkıyor. Cihazların tümü MicroSD kart ile hafıza gereksinimin çözüyor.

YORUMLAR