GTA 5 Modu Yüklerken Dikkat!

GTA 5 Modu Yüklerken Dikkat!

PC için GTA 5'i bekleyen milyonlarca oyuncu 14 Nisan'da çıkışı ile birlikte oyunu oynamaya başladı hatırlayacağınız üzere. Hatta artık oyun için yüzlerce mod bile çıkarılmaya başlandı. Bu modlar arasında başarılı bulunanlar ise oyuncular arasında popüler olup, kısa sürede pek çok oyuncuya erişebiliyor. Fakat GTA 5 için farklı bir oyun modu yüklerken dikkat etmeniz gerekiyor.

GTA ile ilgili hizmet veren bir forum üzerinde deneyimli bir bilgisayar kullanıcı ve aynı zamanda GTA 5 oyuncusunun farkettiği durumda, bazı GTA 5 modları içerisine yerleştirilen kötü amaçlı yazılımlar, siz GTA 5 modunu yükleyip oyununuzu oynarken bilgisayarınıza kurularak farklı zararlar verebiliyor.

Forumdaki kullanıcı GTA 5 için mod yükledikten sonra bilgisayarının arka planında çalışan bir dosyayı takip ederek bu dosyasının aslında bir keylogger olduğunu farketti. İnternet kullanımı sağlayan bu keylogger, siz yüklediğiniz GTa 5 modu ile eğlenirken, klavyenizden dökülen tüm kelime ve rakamları internet üzerinden istenilen kişiye gönderiyor.

Eğer GTAForums üzerinden indirmiş olduğunuz bir GTA 5 modu varsa siteye yeniden göz atarak, yüklediğiniz modun zararlı dosya içerip içermediği hakkında bilgi alabilirsiniz. Eğer içeriyorsa, acil bir şekilde tüm şifrelerinizi değiştirmeniz sizin açınızdan en önemlisi. Ayrıca forum üzerinde zararlı dosyadan nasıl kurtulacağınız da açıklanmış durumda.

Bu tür zararlı dosya dediğimiz malware'ler ile binlerce kişinin bilgisayarlarına kolayca girebilen hackerlar, çok büyük soygun yapabiliyorlar. Bu nedenle çoğu zaman geliştiricisi ya da üreticisi belli olmayan programlar yüklediğinizde bilgisayarınızda güncel olarak çalışanları kontrol etmenizde ve bilmediğiniz çalışan dosyaları sorgulamanızda fayda var.

En iyi GTA 5 modlarını oynayabilmek için ziyaretçilerimize özel hazırladığımız bloğa aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

En İyi GTA 5 Modları

YORUMLAR