GTA 5 Online için Özel ve Detaylı Bilgiler Paylaşıldı

GTA 5 Online için Özel ve Detaylı Bilgiler Paylaşıldı

Rockstar çıkışına günler kalan GTA 5'in multiplayer modu GTA 5 Online için merak edilen birçok soruyu cevapladı. Paylaşılan bilgiler oyunun online modu ile ilgili birçok noktaya ışık tutuyor. Daha önceden bu modda kaç bölüm olacağı gibi bilgiler paylaşılmış olsa da kontrol edeceğimiz karakterler ve bu modun oyunun senaryo moduyla bağlantısı gibi noktalar hakkında bilgi verilmemişti.

İlk olarak GTA 5 Online'da Los Santos'a yeni ayak basan bir karakteri kontrol edeceğiz ve bu mod GTA 5'in hikayesinin sonlandığı yerden başlayacak. Oyuncular bu karakterin cinsiyetini, görünüşünü, altyapısını, ailesini, hobilerini ve favori aktivitelerini ve daha birçok detayını kendi tercihlerine göre yapılandırabilecekler.

Online modun ayrı bir hikayesi olacak; fakat tek kişilik görevlerdeki kahramanlar zaman zaman bu modda karşımıza çıkabilecek. Online moddaki hikayenin dramatik bir sonlanışı olmayacağı oaylaşılan bilgiler arasında.Yönettiğimiz karakterler ara sahnelerde başrolde olacak.

GTA 5 Online'da 500'den fazla görev olacağından bahsetmiştik. Bu görevler ise soygun, hırsızlık, saldırı, el koyma gibi klasik olanların yanında yarış, tenis ve golf oynama gibi alternatif şekillerde olabilecek.

Online modda ana amacımız para ve mülk sahibi ele geçirmek olacak. Bir oyuncu ev veya arabaları ele geçirebilecek. Oyuncu eve sahip olduktan sonra soygunlar planlayabilecek ve diğer oyuncuları gözcü, sürücü veya sniper olarak soygunlarda görev alması için kiralayabilecek.

Tamamlanan her görev sonrası oyuncular para ve saygınlık puanları kazanabilecek; fakat soygunun lideri ganimetin kimde kalacağını belirleyebilecek. İsterse bu ganimetle kaçma imkanı da soygun liderine verilecek; tabi diğer takım üyeleri de intikam için soygun liderinin başına ödül koyabilecek.

Soygunlar ve diğer sıradan günlük kötü adam işleri dışında oyuncular arkadaşlarıyla evlerinde takılabilecek, içki içebilecek, daha sıcak arkadaşlıklar için evlerine başka arkadaşları davet edebilecek veya Rockstar'ın TV içeriğini seyredebilecekler.

17 Eylül'de çıkış yapacak GTA 5'in ardından Ekim ayının başında GTA 5 Online ücretsiz olarak indirilebilecek.

GTA 5 ile İlgili Çarpıcı Detaylar Açıklandı

YORUMLAR