GTA 5 Oyuncuları 9 Aydır Bir Barajı Patlatmaya Çalışıyorlar

GTA 5 Oyuncuları 9 Aydır Bir Barajı Patlatmaya Çalışıyorlar

Takıntılı oyuncular GTA 5'in çıkışından bu yana oyunda bulunan gizemleri çözmeye çalışıyorlar. Koca Ayak, Jetpack ve dağın üzerindeki yüz gibi birçok gizemi aydınlatmayı başaran GTA 5 oyuncuları, şimdi de gözlerini baraja dikmiş durumdalar.

2016'nın başında Sernandoe isimli bir oyuncu, Land Act Barajı üzerine koyduğu yüzlerce patlayıcıyla yaptığı denemeleri içeren bir video yayınlamıştı. Bu videonun ardından "yıkılamaz" olarak belirtilen barajı patlatmak için bütün oyuncular seferber oldular ve farklı taktikler denemeye başladılar. Sernandoe'nin 100,000'den fazla askeri füze ile barajı patlatamaması da bir başka itici güç olarak oyuncuların karşısına çıkmıştı. O 100,000 füzeli videoyu hemen aşağıda görebilirsiniz. 

Yayınlanan ilk videodan birkaç ay sonra Land Act için bir başka teori daha ortaya atıldı. Teoriye göre oyunda rüzgar, nükleer ve yeşil olmak üzere üç farklı enerji türü yer alıyordu ve bunların hepsi farklı renklerle karşımıza çıkıyordu. Bu renkler de hikayede oynadığımız üç karakterin renkleriyle bağdaşıyordu. Nükleer enerji ile Trevor arasındaki bağlantıyı bulan Robbinrams isimli oyuncu, GTA 5'in içinde yer alabilecek nükleer silahları aramaya başladı ve buna dair yayınladığı videoyu da oyuncularla paylaştı.

Robbinrams'in zeplinin bir tür atom bombası olduğuna dair hissiyatının çökmesinin ardından, yine aynı videoda -yukarıda- barajın üzerinde küçük "X" işaretleri olduğunu bizlere gösterdi. Ardındna bir sonraki denemesini de bu "X" işaretlerine bombalar yerleştirerek yaptı ve yine başarısız oldu. Bu iki oyuncu yalnız değildi; Youtube üzerinde yüzlerce deneme daha yayınlandı. Henüz hiçbiri başarıya ulaşamadı; ancak ortaya daha ilginç detaylar çıktı. Oyunda yer alan ve hemen aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz bir taşın, tsunami sebebiyle oraya kadar gelmiş olabileceği söylendi. 

Keza tsunami ile ilgili bir başka görsel de içine girilebilen mekanlardan bir tanesinde görülebiliyordu. Dahası oyunun kodları arasında da barajın yıkılabileceğine dair ipuçları yer alıyordu. GTA 5 oyuncuları hala barajı yıkmaya ve Los Santos'u devasa bir selin içerisinde bırakmaya çalışıyorlar. Bakalım bu sefer bu gizemi çözebilecekler mi!

Take-Two'nun En Büyük Gelir Kapısı Hala GTA 5

Lindsay Lohan GTA 5 İçin Açtığı Davada Hüsrana Uğradı!

YORUMLAR