GTA 5 Türkçe Yama Çok Yakında Çıkıyor!

GTA 5 Türkçe Yama Çok Yakında Çıkıyor!

Merhaba Tamindir takipçileri. Video oyunları tarihinin rekorlarını birer birer kıran açık dünya aksiyon oyunu GTA 5'in bilgisayar versiyonu kısa bir süre önce çıkış yaptı ve oyun severlerin beğenisine sunuldu. GTA 5 PC versiyonu gelişmiş grafikleri, GTA Online modunu ve GTA Online için Heists adlı soygun görevlerini bir araya getiriyordu. 14 Nisan'da çıkış yapan oyun milyonlarca bilgisayar oyuncusu tarafından keyifle oynanmaya başladı.

GTA 5 çıkış yapmadan önce ülkemizdeki oyuncular GTA 5'in resmi olarak Türkçe dil desteğine sahip olması için kampanyalar başlatmış; fakat bu kampanyalar sonuç vermemişti. Ülkemizdeki oyuncular GTA 5'in PC versiyonunu İngilizce altyazı seçeneğini kullanarak oynayabilmekteler. Eğer yabancı dil bilginiz çok ileri seviyede değilse oyundaki diyalogları ve görevleri anlayabilmeniz oldukça güç olabiliyor. İşte bu nedenden ötürü GTA 5 Türkçe yama merakla bekleniyor.

Böyle bir yama için Rockstar'ın herhangi bir çalışma yapma niyeti yok gibi görünse de Türk oyuncu topluluğu kolları sıvamış bile. Technogame ekibi oyunun PlayStation 3 versiyonundaki dosyaları tamamiyle çevirdikten sonra GTA 5 PC versiyonunun çevirisine de başlamış. İşte çeviri çalışmasından bir örnek:

GTA 5 Türkçe yamanın büyük bölümü tamamlanmış durumda ve yamamnın yayınlanabilmesi için geriye az bir iş kalmış. Kısa bir süre içerisinde indirebileceğiniz yamayı sitemizin sunucularından da hızlı bir şekilde indirebilmeniz mümkün olacak. GTA 5 Türkçe yama bizi takip etmeye devam edin.

GTA 5'in İlk Oyun Modu ile Kamera Açısını Genişletebilirsiniz

GTA 5'te Kendi Radyomu Nasıl Oluşturabilirim?

YORUMLAR