GTA 6 Tokyo'da Geçebilir

GTA 6 Tokyo'da Geçebilir

Uzun süredir çıkmaya devam eden Grand Theft Auto serisi, ana oyunlar bazında hiç Birleşik Devlet'ler sınırını aşmadı. Daha doğrusu içinde bulunduğumuz şehirler hep Birleşik Devletler'de yer alan şehirlerden ilham alınarak hazırlanmıştı. Ortaya çıkan yeni söylentiler ise bunun değişebileceğini gösterdi.

 

TechRadar isimli internet sitesinin söylediğine göre; Rockstar'da çalışan birkaç kişi siteye, şimdiden GTA 6 üzerinde çalışmaya başladıklarını aktarmış. Çalışmaların ilk ayağının ise oyunun geçeceği şehrin belirlenmesi ve tasarlanması olduğunu söylemişler. Ortaya atılan bu bilgiyle birlikte, daha ilginç bir ayrıntı daha ortaya çıkmış: Birkaç tasarımcı ve Rockstar yetkililerinden bazıları, yakın zaman önce Tokyo'yu gezmeye gitmişler.

2003 yılına döndüğümüzde ise Rockstar'ın buna benzer girişleri olduğunu görüyoruz. O yıllarda yeni oyunu üzerine çalışan stüdyo, GTA: Tokyo ve GTA: Bogota isimlerinin haklarını satın almıştı. Keza aynı siteye göre, yetkililerin şehri gezmeye gitmesinin bir başka anlamı daha olabilir: Araba markaları ile anlaşmak. Bildiğiniz gibi GTA serilerinde yer alan arabalar lisanslı değiller. Belki GTA 6 için yapılan çalışmalar arasında arabaları lisanslamak da olabilir.

Sonuç olarak GTA 6'yı henüz görebileceğimizi düşünmüyoruz. GTA 4 ve GTA 5 arasında 5 yıllık bir süre olduğunu düşünürsek, yeni oyunun çıkması için en az 2018 ya da 2019 yılını beklememiz gerekecek.

GTA 6 Çıkış Tarihi İle İlgili Resmi Bir Açıklama Geldi

GTA 6 İstanbul'da Geçsin İster Misiniz?

GTA 6 Nasıl Olur? Hangi Şehirde Geçer?

YORUMLAR