Her Facebook Beğenisi 174 Dolar Değerinde

Syncapse isimli bir sosyal araştırmalar kurumu tarafından yapılan bir araştırmaya göre markaların Facebook sayfalarındaki her beğeninin değeri 174 $.

Her Facebook Beğenisi 174 Dolar Değerinde

Syncapse isimli bir sosyal araştırmalar kurumu tarafından yapılan bir araştırmaya göre markaların Facebook sayfalarındaki her beğeninin değeri 174 $.Araştırma kullanıcıların markanın ürünleri üzerindeki harcamalarını, markaya bağlılıklarını, tavsiyeleri ve birkaç farklı kriteri daha hesaba katmakta. Bütün bu veriler toplandıktan ve değerlendirildikten sonra varılan sonuca göre Facebook kullanıcıları Facebook sayfalarını beğendikleri markaların ürünlerine daha çok para harcamakta. Bu kullanıcılar markayı yakınlarına tavsiye ederekte markaya daha çok gelir sağlamaktalar.

Araştırmaya göre markanın Facebook sayfasını beğenen tüketiciler bu markadan satın aldıkları ürünlerden daha çok memnun kalmakta. Bu da aynı ürünü yakın gelecekte tekrar satın alma niyetinde olduklarına işaret etmekte.

Sonuçlar sosyal medyanın ticari kurumlar için kuvvetli bir ölçüm aracı olabileceğini göstermekte. Ayrıca marka sayfası ve ürünler ile ilgili paylaşımlar da markaya ek gelir olarak geri dönebiliyor.

Yeni Facebook Zaman Tünelini Özelleştirin

YORUMLAR