IObit Uninstaller 5 Yayınlandı

IObit Uninstaller 5 Yayınlandı

IObit Uninstaller 5 yayınlandı ve uzun yıllardır PC'lerde yer alan programları kaldırmak ve sistemi daha temiz tutabilmek için kullanıcıların tercih ettiği yazılımın çok daha etkili bir şekilde çalışması mümkün oldu. Zira IObit Uninstaller'ın önceki sürümleri Windows 10 ile tam uyumlu değildi ve bu sürümle birlikte tam bir Windows 10 desteği geldi. Elbette diğer işletim sistemlerinde daha verimli operasyonlara olanak tanıyacak pek çok düzenleme de 5 sürümünde yer alıyor.

Bu yeni versiyonda kullanıcıların genel olarak pek farkına varmayacakları performans ve güvenlik iyileştirmeleri bulunuyor ve böylece daha akıcı bir program kaldırma deneyimi elde edilebiliyor. Ancak bu tür genel düzenlemelerin yanında bazı spesifik yenilikler de IObit Uninstaller 5 içerisinde mevcut. Dilerseniz bu yenilikleri kısaca bir listeleyelim;

  • Yeni Windows yönetimi modülü
  • 4 yeni araç ile daha kolay yönetim
  • Antivirüs programlarını daha hızlı kaldırma
  • Tarayıcılara bulaşan toolbarları temizleme imkanı
  • Artık dosyaların kaldırılması için araçlar
  • Yarım kalan program kaldırmalarını tamamlayabilme

IObit Uninstaller 5'in en dikkat çekici yanı, sadece programların kaldırılmasını değil aynı zamanda kaldırılan programlardan artan kalanların da temizlenmesini sağlayabilmesi. Bunun yanında inatla silinmeyen ve kendini sistemde tutmaya çalışan uygulamalar, programlar ve eklentilerin de kolaylıkla temizlenmelerine izin veriyor.

Ancak tabii ki bir antivirüs olmadığını ve sadece farkında olduğunuz şeylerin kaldırılması için olanaklar sunduğunu da belirtmek gerekiyor. Dolayısıyla sisteminizde kullanacağınız güçlü bir antivirüsle birlikte tam bir güvenlik sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Eğer bilgisayarınızdaki programları ve istenmeyen araçları kaldırmakta zorlanıyorsanız IObit Uninstaller 5'i indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

YORUMLAR