Mozilla Firefox 50 Yayınlandı, Hemen İndirin

Mozilla Firefox 50 Yayınlandı, Hemen İndirin

İnternet tarayıcısı piyasasının en eski aktörlerinden olan Firefox için yeni bir güncelleme yayınlandı. Mozilla tarafından geliştirilen internet tarayıcısı yeni sürümüyle birlikte 50. sürümüne kavuşmuş oldu. Firefox 50, Mozilla'nın sunucuları üzerinden indirmeye açıldı.

Mozilla'nın Firefox 50'de büyük sürprizlerle karşımıza çıkması bekleniyordu; fakat bunun yerine küçük rötüşlar içeren bir güncelleme yayınlanmış. Windows, Mac ve Linux üzerinde güncellenen Firefox'un yeni sürümünde en çok dikkat çeken yenilik sekmeler arasında geçişin kolaylaştırılmış olması. Normalde Firefox kullanırken Ctrl+Tab tuşlarını kullanarak mevcut sekmeden sıradaki sekmeye geçiş yapabiliyorduk. Artık sekmelerin değişme sırası tarayıcı kullanım şeklimize göre belirleniyor. Firefox, Ctrl+Tab kısayol tuşunu kullandığınızda sizi en son kullandığınız sekmeye yönlendiriyor. Eğer benim gibi çok sekme açık olarak çalışıyor ve sıkça sekme değiştiriyorsanız bu özellik hoşunuza gidebilir.

Firefox 50'de dikkat çeken bir diğer özellik de internet tarayıcısının Linux versiyonunda varsayılan olarak emojilere destek verilecek olması. Bu sayede herkes Firefox üzerinde emoji gönderip emojileri görüntüleyebilecek. Bu özellik henüz Firefox'un Mac ve Windows versiyonlarında kullanılamıyor. Mozilla'nın Firefox'un gelecek Windows ve Mac sürümlerinde emojilere yer vermesi bekleniyor.

Firefox 50 geliştiriciler için de küçük yenilikler getirmekte. Firefox'un son sürümünü ücretsiz olarak indirmek için bu bağlantıları kullanabilirsiniz:

Can Çekişen Flash'a Bir Tekme de Firefox'tan Geldi

Mutlaka Bilmeniz Gereken 10 Havalı Firefox Ayarı

YORUMLAR