Twitch Artık Yüklenen Videoları Silecek!

Twitch Artık Yüklenen Videoları Silecek!

Oyuncuların ve oyun videosu izlemeyi sevenlerin vazgeçilmez platformu Twitch yenileşme dönemine başladı.

Twitch'in satın alma haberlerinden sonra yenileşme dönemine girdiği ve Twitch kullanıcılarını büyük değişikliklerin beklediğini söyleyelim. İlk olarak daha önce bu siteyi kullananlar bildiği video saklama özelliği değiştirildi. Yapılan canlı yayınları otomatik olarak Twitch kaydediyor ve saklıyordu. Bu özellik ücretli/ücretsiz tüm kullanıcılar için geçerli bir özellikti. Fakat yeni kurallar yüzünden artık ücretsiz üyeler bu videoları Twitch profilinde en fazla 2 hafta saklayabilecek. Ücretli üyelik satın alıp sitenin keyfini çıkaranlar ise en fazla 60 gün video saklayabilecek. 

Telif hakkı kapsamında bulunan müzikler her ne kadar oyun içerisinde de olsa yasaklanacak. Yani kullanıcılar canlı yayın yaparken müziksiz oynamak zorundalar. Müzikli olarak oynadıkları taktirde oyun videoları kaydedilmeden silinecek. Twitch'in video izleme ve diğer işlemler için kullanıcı güvenliğini arttırmak istediği söyleniyor. Bunun için çeşitli çalışmaları zamanla aktifleşecek.

Milyonlarca izleyiciye sahip Twitch binlerce kanaldan oluşuyor. Bu yenileşmeleri yaparken Youtube gibi büyük bir destek olmazsa şirketin işi oldukça zorlaşacak gibi. Bakalım zamanla Twitch'te neler değişecek.

Twitch'in mobil uygulamasına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Apple 2 Yeni Rekor Daha Kırdı

Internet Explorer'ın Eski Sürümlerine Destek Sona Eriyor

YORUMLAR