Viber'a, Gönderilen Mesajları Silme Özelliği Geldi

Viber'a, Gönderilen Mesajları Silme Özelliği Geldi

Hani gönderdikten sonra yanlış kişiye olduğunu anlar vardır ya, işte o anlarda olmasını en çok istediğimiz özelliklerden bir tanesi de gönderilen mesajı silmek. Popüler mesajlaşma ve sesli görüşme servisi Viber, yapılan yeni güncelleme ile birlikte bu özelliğe kavuştu.

Aslında çok uzun süre önce gelmesi gereken özellik nedense tonlarca özelliğe yer verilen uygulamalar içerisinde bulunmuyordu. Bu konuda bir ilki gerçekleştiren Viber, yeni versiyon güncellemesi ile birlikte attığınız mesajları karşı taraf görmüş ya da görmemiş olsun farketmeksizin silebilmenizi sağlıyor.

Android ve iOS sürümlerine gelen bu yeni özellik sayesinde yanlış kişilere gönderdiğiniz ya da yazdıktan sonra pişman olduğunuz mesajları hemen silerek belki de büyük bir hatayı geri çevirebiliyorsunuz. Viber ve rakiplerinde daha önceden sadece mesajı kendin için silme özelliği vardı. Yani siz gönderdiğiniz mesajı silmiş olsanız bile karşı taraf anında olmasa da eninde sonunda o mesajı görüyordu. Fakat artık Viber kullanıcıları attıkları mesajları hem kendi cihazlarından hem de gönderdikleri kişilerin cihazlarından silerek henüz görmemişseler hiç görmemelerini sağlayabiliyor.

Mesajı sil komutu verdiğinizde ekrana gelen kendim için sil ve herkes için sil seçeneklerinden herkes için sil seçeneğini işaretleyerek gönderdiğiniz mesajın hem sizden hem de karşı taraftan silinmesini sağlayabilirsiniz. Pek çok farklı durumda kullanabileceğiniz bir özellik olan mesaj silme, zaman zaman da sizi oldukça zor bir durumdan kurtarabilir.

Viber'ın yeni özelliği hakkında düşündüklerinizi bizlerle alttaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR